Fotbal

Finále FA Cupu bude definitivně ve Wembley!

Finále FA Cupu bude definitivně ve Wembley!

Anglická Fotbalová Asociace potvrdila, že nový stadion ve Wembley bude 19. května tohoto roku hostit finálové utkání FA Cupu.

Brent Council dal stadionu hlavní bezpečnostní certifikát poté, co se na stadionu ve Wembley uspořádaly dva úspěšné dny bez jakýchkoliv potíží. Nejprve na stadion zavítalo 36 tisíc lidí na den otevřených dveří. Pak se shromáždilo zhruba 56 tisíc diváků, aby shlédli utkání mezi jedenadvacítkami Anglie a Itálie.

„Jsem šťastný, že se definitivně rozhodlo o tom, že se finále FA Cupu bude hrát ve Wembley Stadium," řekl šéf exekutivy FA Brian Barwick. „Je to zpráva, na kterou všichni čekali. Skvělá novinka pro fotbalové fanoušky této země a zajisté celého světa."

Radost neskrýval ani ředitel stadionu Alex Horne, který poděkoval Councilovi za veškerou pomoc během celého procesu. „Jsme touto novinkou velmi potěšeni. Obdrželi jsme ke stadionu klíče před dvěma týdny. Od té doby celé Wembley a zaměstnanci FA pracovali neuvěřitelně těžce, aby připravili dva skvělé testy v krátkém horizontu," uvedl Horne.

Ve Wembley se nebudou pořádat jen fotbalové zápasy. Devadesátitisícový stánek se otevře také pro hudební koncerty a jiné sportovní události.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události