Fotbal

Liverpool se chystá na Arsenal

Po reprezentační pauze se můžeme opět těšit na další kolo anglické Premier League. Bojovat se bude o důležité body, znamenající pohárové příčky, záchranu nebo klidný střed tabulky.

A tady máme pro Vás pozvánku na sobotní utkání 31.kola:

Liverpool - Arsenal
Přímý přenos tohoto utkání uvidíte na Galaxii sport.
Výkop: 31. března, 13:45 SEČ
Stadion: Anfield Road
Rozhodčí: Steve Bennett
V souboji o třetí místo se domácí budou chtít pomstít za dva pohárové debakly, zvlášť ten z Carling Cupu (3:6) byl ostudný. Ovšem pravdou je, že Reds letos na první čtyřku doma neumí, kromě Chelsea na Anfield Road všichni ostatní vyhráli. Také Arsenal porazil svého sobotního rivala čtyřikrát v řadě a podzimní utkání skončilo jednoznačně 3:0 ve prospěch Wengerových svěřenců.
Jinak vzájemná bilance v historii Premier League na hřišti Liverpoolu je vyrovnaná: 4-2-4.

 

 

Charlton - Wigan
Výkop: 31. března, 16:00 SEČ
Stadion: The Valley
Rozhodčí: Peter Walton
Pouhé tři zápasy čítá historie těchto dvou celků v Premier League. V loňské sezoně každý vyhrál na domácím hřišti a na podzim vyhrál Wigan doma 3:2. Alan Pardew sbírá body pro záchranu. Zatím se mu daří, z posledních tří zápasů si jeho svěřenci připsali sedm. Tento i příští víkend hrají se sestupem ohroženými celky a pokud se jim bude dařit jako dosud, je záchrana první ligy reálná.

 

 

 

 

Fulham - Portsmouth
Výkop: 31. března, 16:00 SEČ
Stadion: Craven Cottage
Rozhodčí: Mike Riley
Domácí stánek je - stejně jako vloni - tvrzí pro Cottagers. Tady se jim daří hrát lepší fotbal a bodovat bez ohledu na sílu soupeře. S Pompeys to platí obzvlášť, z pěti zápasů vyhráli čtyřikrát a pouze jednou si odvezli tři body hosté. Podzimní utkání skončilo remízou 1:1 a vzhledem ke špatné formě Portsmouthu, který dokázal vyhrát jedinkrát z posledních 10 zápasů, se zřejmě na konci zápasu budou radovat domácí fanoušci.Manchester United - Blackburn
Přímý přenos tohoto utkání uvidíte na Galaxii sport.
Výkop: 31. března, 16:00 SEČ
Stadion: Old Trafford
Rozhodčí: Chris Foy
United jedou zcela přesvědčivě za titulem, a přestože do konce sezony ještě pár zápasů chybí, asi už je nikdo nezastaví. Hosté byly v minulém kole, v zápase s West Hamem, zcela jasně poškozeni rozhodčím a přišli o atakování pohárových příček, ale na Old Trafford se pro body letos nejezdí. I vzájemná bilance v Premier League je na straně domácích - 4-1-1. Na podzim si tři body přivezl Manchester z Blackburnu. Ohrožen je start C. Ronalda, který si stěžoval na bolesti paty, ale rozhodne se až těsně před zápasem.

 

 

Newcastle - Manchester City
Výkop: 31. března, 16:00 SEČ
Stadion: St. James Park
Rozhodčí: Graham Poll
Letošní sezona je pro oba celky hodně tristní. Domácí nehrají tak, jak by si manažer představoval a navíc se opět vyskytla stejná bolest minulých ročníků - obrana. Ale je pravda, že tým celou sezonu laboruje se zdravotními problémy a G. Roeder zatím neměl k žádnému zápasu kompletní kádr. Mužstvo z Manchesteru po dobrém startu do sezony, se po sérii špatných výsledků propadlo do vod ohrožených sestupem. V minulém kole se svěřenci Stuarta Pearce zvedli. Využily slabé chvilky Boro a přivezly si zcela neočekávaně tři body, ale na St. James' Parku to budou mít těžké. Historie s Magpies na jejich hřišti je 4-0-1. Podzimní klání u Citizens skončilo bez branek. Rozhodující pro zápas bude i to, jak si hráči Newcastlu vezmou k srdci kritiku trenéra ohledně obranné hry.

 

 

 

West Ham - Middlesbrough
Výkop: 31. března, 16:00 SEČ
Stadion: Upton Park
Rozhodčí: Mark Halsey
Nečekané tři body z minulého kola nechávají domácí tým ve hře o záchranu, ale nutno podotknut, že jim ten úspěch daroval špatný výrok rozhodčího. Tudíž nebylo to až tak dílem zlepšené hry Kladivářů. Boro nečekaně přišlo o body s Manchesterem City. Podzimní utkání vyhráli hosté, ale bilance 5-0-1 na Upton Parku je spíše vzpruhou pro A. Curbishleye.


 

 

Bolton - Sheffield Utd
Výkop: 31. března 2007, 16:00 SEČ
Stadion: Reebok Stadium
Rozhodčí: Mark Clattenburg     
Trenér Boltonu už kalkuluje pro pohárové příčky - čtyři výhry doma a máme Pohár UEFA. Prvním v cestě mu bude stát Sheffield United vedený Neilem Warnockem.
Oba celky se utkaly sedmkrát s bilancí 3-3-1, na půdě Boltonu třikrát - 1-2-0. Dá se očekávat, že pro úspěch udělají domácí všechno, po třech porážkách, se skórem 3:11, rozhodně nemůžou dál pokračovat v bodovém exportu.

 

 

 

Watford - Chelsea
Přímý přenos tohoto utkání uvidíte na Galaxii sport.
Výkop: 31. března, 18:15 SEČ
Stadion: Vicarage Road
Rozhodčí: Uriah Rennie
Souboj trpaslíka s obrem. V Anglii tohle označení nemají rádi, protože všechna utkání začínají za stavu 0:0 a nikdy nemá nikdo nic jisté. Také tady si můžeme být jisti zápletky, Chelsea na hřišti Watfordu totiž ještě nevyhrála. 18. 9. 1999 dokonce bodovali domácí naplno 1:0. Celková bilance je sice pro Blues - 1-1-3, ale všechny tři výhry byly dosaženy na Stamford Bridge. Domácí ještě pomýšlejí na záchranu, hosté musí stahovat náskok rivala z Old Traffordu, chtějí-li pomýšlet na třetí titul v řadě.

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události