Fotbal

Budou v Lize mistrů tři angličtí semifinalisté?

Hned tři ze čtyř semifinalistů letošního ročníku Ligy mistrů mohou být z britských ostrovů. Pokud dnes Liverpool uhájí na Anfield Road luxusní třígólový náskok z Endhovenu, stane se předpověď skutečností.

Tři národní semifinalisté už tu byli 

Něco takového by se přitom v novodobé historii Ligy mistrů stalo těprve potřetí. V sezoně 1999/2000 protlačilo tři týmy do semifinále Španělsko (Real Madrid, FC Barcelona, Valencia), o tři roky později si semifinále zahrály tři italské kluby. Pikantnost soubojů byla o to větší, že kromě Junventusu se do semifinále dostaly i dva milánské kluby, Inter a AC. V obou případech se hrálo i národní finále. V tom španělském udolal Real Valencii, v italském derby zdolal milánský AC Juventus až na penalty.

Liverpool má cestu snadnou

K tomu, aby se letos potřetí v historii Champions league utkaly v semifinále tři týmy z jedné země je přitom blizoučko. Liverpool totiž vyhrál v Eindhovenu 3:0 a doma si tak může dovolit i dvoubrankovou prohru. Před fanoušky si ale nejspíš něco takového nedovolí, zvlášť proto, že sám ví, že dokázat otočit třígólovou ztrátu je možné. Liverpoolu se to povedlo dokonce ve finále soutěže v roce 2005 proti AC Milán.

Eindhoven se navíc musí obejít bez šesti hráčů - Alexe, Afellaye, Mendese, Reizigera, Alcidese a Kromkampa. Trápí se i v lize, kde nevyhrál čtyřikrát po sobě.

V Mnichově se čeká drama

Mnohem zajímavější souboj tak nabídne souboj mnichovského Bayernu s AC Milán. Němci totiž v samém závěru úvodního zápasu vydřeli nadějnou remízu 2:2 a doma mohou Italy dorazit. Mají k tomu hned několik důvodů, mezi nimiž je i loňské osmifinálové vyřazení právě od AC. Milánský klub ale potřebuje v Mnichově vyhrát, případně uhrát alespoň třígólovou remízu. K dispozici přitom bude mít pouze jediného klasického útočníka Inzaghiho. Gilardino má totiž trest za žluté karty a Ronaldo dres Italů v Lize mistrů oblékat nemůže, protože stejnou soutěž už hrál na podzim za Real Madrid.

AC navíc stále řeší spor s bavorskými úředníky, kteří mu zapověděli nastoupit v dresech s reklamou sázkové společnosti.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události