Hokej

New Jersey v 5. zápase přehrálo Tampu Bay 3:0

Stav série před tímto duelem v Continental Airlines Aréně byl 2 - 2 na zápasy, když oba soupeři dokázali na vlastním ledě jednou vyhrát i jednou prohrát. Vše bylo tedy otevřené a čekalo se, kdo ze soupeřů získá tento zlomový zápas pro sebe.

Úvodních 10 minut zápasu přineslo na každé straně po jedné slušně zahrané přesilovce a jedné solidní šanci v oslabení, ovšem domácí John Madden ani hostující Ryan Craig protivníkova gólmana nepřekonali. Na konci 10. minuty pak v nájezdu 2 na 1 jeli Vincent Lecavalier s Martinem St. Louisem, ale druhý jmenovaný pálil těsně vedle. Skóre se tak poprvé měnilo ve 13. minutě - Devils rozjeli útok, puk putoval v útočném pásmu od branky na modrou, tam se do něj opřel obránce Andy Greene a puk skončil až za zády hostujícího gólmana Johana Holmqvista - 1:0. V 15. minutě odešel na trestnou Jason Ward a Ďáblové měli šanci zvýšit svoje vedení, ovšem tato početní výhoda domácím nevyšla podle představ a Holmqvist byl téměř bez práce. Po 20-ti minutách tak na kostce nad ledem svítilo 1:0 pro New Jersey.

Ve 2. třetině se oba celky dál snažily o útočný hokej, ovšem změna skóre přišla na vteřinu přesně v polovině zápasu - na Holmqvista se řítila dvojice Patrik Eliáš - Brian Gionta, druhý jmenovaný ovšem nenahrál a sám švédského gólmana v brance Tampy Bay prostřelil podruhé. Sice se štěstím, ale ztlumený puk do branky prošel a bylo to 2:0. Hráči Lightning lehce zvýšili tempo a pro domácí obranu představovali největší nebezpečí hlavně St. Louis s Lecavalierem, kteří se dostali do několika zajímavých šancí, ovšem bez kýženého brankového efektu. Ve 36. minutě dostali šanci zahrát si v početní výhodě hráči Tampy Bay, ovšem po 80-ti vteřinách odešel na hanbu za nebezpečnou hru vysokou holí Martin St. Louis. V následné přesilovce se domácí elitní útok usadil v obranném pásmu Bolts a bránící čtveřici v čele s gólmanem Holmqvistem zle zatápěl. Skóre se ale už do sirény neměnilo a Devils tak po dvou třetinách vedli 2:0.

Do poslední části hry vlétli domácí poměrně ostře - uplynulo 90 vteřin a kanonýr Zach Parise nastřelil spojnici horní a pravé tyčky hostující branky. Ve 44. minutě odešel na trestnou Andy Greene a domácí speciální formace na oslabení nevěděla, kam dřív skočit, ovšem Martin Brodeur ukazoval, že je to opravdu solidní jistota a několika zákroky stále držel čistý štít. Zápas v těchto momentech nabíral stále vyšší tempo a útoky se valily bez přerušování od jedné branky ke druhé. 4 a ½ minuty před koncem hráli domácí sice přesilovku, ale po střele Vincenta Lecavaliera paradoxně tyčka zazvonila v pravém uchu Martina Brodeura. 2 minuty před koncem zápasu odvolal kouč John Tortorella gólmana Holmqvista na střídačku a hosté to zkoušeli v šesti muži v poli. Ovšem domácí hráči na třetí pokus prázdnou branku trefili - konkrétně Scott Gomez zvýšil na 3:0. Dva hráči na „R" - Andre Roy / Michael Rupp si to ještě rozdali na férovku 90 vteřin před koncem zápasu, Nolan Pratt s Jamie Langebrunnerem je následovali o 10 vteřin později, ale bylo jasné, že Ďáblové už tohle utkání nepustí. Což se také stalo a New Jersey se ujalo v sérii vedení 3 - 2 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události