Hokej

Detroit v 5. zápase rozstřílel Calgary 5:1

V dosavadních 4 duelech potvrdily oba celky rčení „můj dům - můj hrad" a stav v sérii tak byl 2 - 2 na zápasy. Pokud by tento scénář pokračoval dál, postupoval by Detroit. Bylo tak na hráčích Flames pokusit se s tímto faktem v dnešním zápase něco udělat.

Uběhlo 80 vteřin a Alex Tanguay měl mezi kruhy puk na holi a před sebou pouze domácího gólmana Dominika Haška, ovšem jeho svatyni svoji střelou minul. To byla první velká šance zápasu. Po 3 a ½ minutách jeli dva hráči Flames na jednoho obránce, ovšem pokus Jeffa Friesena skončil v Haškově výstroji. V 11. minutě se hrálo 4 na 4 a Matt Lombardi se řítil sám na Haška, který však jeho šanci zlikvidoval a udržel čisté konto. Hráči Red Wings se trochu pomaleji rozjížděli, ale jak čas plynul, dostávali se stále více do šancí. Ovšem borci z Calgary celkem zdatně sekundovali a hlavně závěr třetiny, kdy na trestné seděl Mathieu Schneider, byl pro domácí formaci na oslabení hodně hektický a Hašek se měl v brance co ohánět. Přesto se po první siréně odcházelo do šaten za bezbrankového stavu 0:0.

Skóre se poprvé měnilo ve 24. minutě - při přesilovce Flames vypíchnul puk a jel sám na Mikku Kiprusoffa Daniel Cleary a dlouhým předchozím pobytem na ledě unavený Roman Hamrlík ho zastavil pouze za cenu faulu a následného trestného střílení. To sám postižený celkem s přehledem proměnil a Red Wings se ujali vedení 1:0. Ve 29. minutě se konečně trefili domácí hráči i v početní výhodě - přesným střelcem byl Henrik Zetterberg a bylo to 2:0. Chvíli před polovinou zápasu všem v hale zatrnulo - střelec úvodní branky zápasu Dan Cleary při jízdě pozadu směrem ke střídačce zakopnul, udeřil se hlavou o mantinel i o led a naštěstí byl po několika minutách schopen opustit ledovou plochu po svých, i když s doprovodem asistentů. Ve 30. minutě stál tváří v tvář Kiprusoffovi domácí forvard Todd Bertuzzi, ale finský gólman jeho pokus kryl. Spoluhráčovo zaváhání napravil o minutu později veterán Chris Chelis, který druhou brankou domácích v tomto zápase v oslabení zvýšil už na 3:0. Ve 36. minutě měli hostující hráči šanci zahrát si 85 vteřin přesilovku 5 na 3, ovšem ani tato veliká šance na korigování výsledku kýžený brankový efekt nepřinesla.

Ve 43. minutě mohl snížit Craig Conroy, ale jeho bekhendový pokus ze dvou metrů Dominik Hašek ramenem vyrazil mimo branku. Ve 46. minutě usednul na hanbu Rhett Warrener a Henrik Zetterberg svojí druhou brankou v zápase upravil na 4:0. To už byl hodně uklidňující náskok, Detroit hrál naprosto uvolněně a v pohodě a na hráčích Flames bylo vidět, že s tím v tomto zápase už asi mnoho nesvedou. V 50. minutě usednul na trestnou hostující kapitán Jerome Iginla a padla třetí branky v oslabení v zápase - trefil se Andrej Zjuzin, který tečoval bombu Matthewa Lombardiho a snížil na 1:4. Za zmínku stojí fakt, že všech 5 branek padlo při nestejném počtu hráčů na ledě. Také Pavel Dacjuk se zapsal mezi střelce - stalo se tak v 56. minutě při přesilovce Rudých Křídel a čtvrtou (!!!) asistenci v zápase si připsal Niklas Lidström - 5:1. Mikka Kiprusoff odjel z branky, ale náhradník Jamie McLennan pobyl na ledě pouze několik vteřin - při přerušení hry bezdůvodně seknul Johana Franzena a putoval předčasně do sprch. Detroit hrál skoro 2 minuty přesilovku 5:3, vyloučení Jiřího Hudlera ji změnilo po minutě na 4 na 3. Skóre už se neměnilo a Red Wings se v sérii ujali vedení 3 - 2 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události