Hokej

Detroit podlehl San Jose 0:2

Oba celky vloni ztroskotaly na Edmontonu a oba se budou chtít v letošních vyřazovacích bojích určitě dostat dál. Jestli to bude po základní části v Západní konferenci 1. Detroit nebo 5. San Jose ukáže tato série.

Zápas začal poměrně ostře a oba gólmani dostali šanci se vytáhnout. V 5. minutě zakvedlal před hostujícím gólmanem Nabokovem s pukem Pavel Dacjuk, ale než se „domíchal" do střelecké pozice, byl už Nabokov připraven a puk za svá záda nepustil. V 9. minutě vypálil Joe Thornton a Dominik Hašek vytěsnil jeho pokus jen tak tak špičkou levého betonu mimo svoji branku. Ovšem o několik vteřin později Thornton posunul na Matta Carla a ten v přesilovce otevřel skóre zápasu - 0:1. Ovšem to nebylo vše - uběhlo pouhých 24 vteřin a Mike Grier zvýšil nenápadnou střelou na 2:0 pro Žraloky. V 15. minutě zaúřadoval domácí elitní útok, ale Zetterberg s Dacjukem si na Jevgenije Nabokova nepřišli. Do šaten se tak poprvé odcházelo za stavu 0:2 pro domácí Red Wings.

Do druhé třetiny vstoupili domácí hráči s viditelnou snahou o korigování výsledku, ale brankový efekt stále nepřicházel. Nejblíže byli gólu hráči Rudých Křídel ve 24. minutě, když za Nabokovem zazvonila levá tyčka. Ve 27. minutě odešel na trestnou Marc-Edouard Vlasic, téměř ihned po jeho návratu na led ho následoval Joe Thornton a domácí roztočili před brankou Sharks kolotoč, ovšem obranný val odolával. A co prošlo až k brance, o to se postaral hodně jistý Jevgenij Nabokov. Tato dvacetiminutovka nakonec žádnou branku nepřinesla a také po druhé siréně se tak odcházelo do šaten za stavu 0:2.

Scénář třetí části hry byl jasný - hosté vedli o 2 branky a hrát tak museli domácí hráči. Zároveň ale bylo nutno hlídat zadní vrátka, protože rychlý protiútok s případnou další brankou ve prospěch Sharks už by mohl být opravdu hodně nepříjemný. Zvláště když Dominik Hašek v domácí brance si 10 minut nesáhnul na puk a být takhle málo v permanenci opravdu není pro gólmana jednoduché. V 51. minutě pálil z mezikruží úplně volný Curtis Brown, ale Hašek se překvapit nenechal. 2 minuty před koncem zápasu odvolal trenér Mike Babcock Haška na střídačku, ale hráči San Jose hráli skvěle pozičně a nenechali hráče Detroitu rozjet solidnější akci. Po výhře 2:0 se tak Žraloci ujali v sérii vedení 2 - 0 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události