Hokej

Augusta: Další skupinu bychom měli vyhrát

"Jestli chceme ve čtvrtfinále narazit na schůdného soupeře, měli bychom osmifinálovou skupinu vyhrát. Rozhodně by nám ve čtvrtfinále seděli víc Finové, než třeba Rusko nebo Švédsko," tvrdí hokejový expert Josef Augusta.

Ztratit náskok bylo zbytečné! 

Poslední zápas českého týmu ve skupině podle Augusty patřil spíše k hokejovému průměru. "Určitě nás čekají lepší zápasy. Američané mě trochu zklamali, hráli hodně zataženě a jen občas se pokoušeli o nějaké útočné výpady. Čekal jsem od nich větší aktivitu. Na druhou stranu naši se jim trochu přizpůsobili a to byl jeden z důvodů ztráty náskoku 3:1," tvrdí Josef Augusta.

Podle něj by se nic takového nemělo hráčům v dalších zápasech stávat, už by nemuseli mít takové štěstí na gól v předposlední minutě. "Nechali jsme se zbytečně vyloučit. Za stavu 3:1 by měli hráči faulovat pouze v případě vyložených šancí soupeře. Tohle byl ale tak trochu zbytečný faul," naráží Augusta na vyloučení Hubáčka, při kterém Američané srovnali na 3:3. "Naopak, za dvougólového vedení jsme si měli pohlídat obranu a třeba by se z brejků podařilo ještě přidat nějaký gól a definitivně rozhodnout," myslí si bývalý trenér, jenž má ze světových šampionátů tři zlaté medaile.

Bitka? To se stává

Naopak žádnou velkou vědu Augusta nedělá z bitky, která se ve třetí třetině strhla u branky Romana Čechmánka. "To se stává. Američané mají takovou náturu, že dokud vidí puk, jdou po něm. Píchli tam do Čechmánka a ten hned vyrazil. Myslím, že může být rád, že nedostal vyšší trest. Jinak ale nešlo o nic výjimečného, hráči z NHL jsou na takové šarvátky zvyklí. Dnes je prostě takový trend bránit gólmana i takovým způsobem," říká muž, který slavil v domácí lize tituly s Jihlavou a Olomoucí.

Silnou zbraní přesilovky

Mezi největší zbraně českého týmu zatím podle Augusty patří přesilové hry. "Daří se nám, zejména první pětka Davida Výborného má v téhle herní stiauci dva tři dobré signály, které přinášejí úspěch.  Jde buď o variantu s dlouhou přihrávkou zpoza brány nebo o pas na Sýkoru střílejícího od modré," všiml si někdejší reprezentační trenér.

Toho zatím těší i hra našich útočníků. "Dávají hodně branek, tak jen aby jim to vydrželo i proti dalším soupeřům. Ale myslím, že čtyři góly Americe svědčí o dobré střelecké síle našeho týmu. Američané mají výbornou obranu a moc gólů dostávat nebudou," doplňuje.

Norové mohou Němce porazit

Český tým v osmifinálové skupině narazí na Slováky a Kanadu. Třetím soupeřem budou buď Němci nebo Norové. "Já bych Němce moc nefavorizoval. Podle toho, co jsem viděl, je mohou Norové klidně porazit. Moc by mě to nepřekvapilo," myslí si Augusta. Pro český tým podle  něj ale bude mnohem důležitější výsledek zápasu Kanada - Slovensko. "Vyhovovalo by nám, kdyby se prodlužovalo, protože bychom do skupiny vstupovali na prvním místě s náskokem. Každý bod se může hodit, protože bude důležité osmifinálovou skupinu vyhrát nebo skončit nanejvýš na druhém místě," varuje expert.

A proč? Ze druhé skupiny nejspíš půjdou z prvních dvou míst do čtvrtfinále Rusové a Švédové a nebylo by moc příjemné je potkat hned v úvodním duelu play off. "Finové by nám seděli víc a kdybychom skupinu vyhráli, čekal by nás asi relativně nejslabší soupeř, tedy Švýcarsko, Dánsko nebo Itálie," spekuluje Augusta.

První utkání osmifinálové skupiny sehraje český tým už ve čtvrtek od 18.15 hodin, kdy narazí na vítěze duelu Něměcko - Norsko.

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události