Hokej

Proti Slovákům půjde o všechno, míní Augusta

„Naši hráči přecenili výhru nad Američany, mysleli si, že když porazili je, porazí všechny. Na Němce to ale neplatilo,“ míní hokejový expert Josef Augusta, který pro nova.cz exkluzivně komentuje právě probíhající hokejový šampionát v Moskvě.

První překvapení turnaje

Josef Augusta prohru s Němci nijak nepřeceňuje, hráči by si ale podle něj měli vzít ze zápasu ponaučení. „Pro nás je to zklamání. Podle mě je potřeba hledat chybu především u útočníků. Viděl jsem zápas sólistů, kteří se nedokázali prosadit v situacích 1:1, viděl jsem v útoku na ledě spoustu primadon, ale málo dělníků," všiml si Augusta. Obránci ale podle bývalého trenéra odvedli svou práci dobře. „Kluci vepředu si asi mysleli, že když hrají v NHL, nemůže se jim nic stát. Chyběl jim důraz v soubojích, odvaha jít do těla hrát agresivně," doplňuje expert.
Němcům přitom podle něj stačil na výhru jen velmi průměrný výkon. „Nahráli nijak dobře, nepředvedli nic světoborného, ale na nás to stačilo. Prostě jen dobře bránili, napadali a při hře jeden na jednoho nám nedali prostor," doplňuje trojnásobný trenérský mistr světa.

Musíme se vrátit k pokoře
Podle Augusty je jedinou cestou k návratu k dobrým výsledkům stejný přístup k soupeři i hře, jako na začátku turnaje. „Proti Bělorusům, kteří byli v přípravě výborní, jsme nastupovali s pokorou a vyplatilo se, porazili jsme je 8:2. K tomu se musíme vrátit," myslí si. Týmu prý příliš nepomohla ni výhra nad USA. „Přitom to byla hodně šťastná výhra. Ztratili jsme dvoubrankový náskok a Američané se porazili takřka sami polovlastním gólem. Na to bychom neměli zapomenout," doplňuje trenér.
Nejlepším receptem na další dobré výsledky prý teď bude „návrat na zem". „Přesně, jak to řekl Franta Výborný, kluci si musí kecnout na prdel," usmívá se Augusta.

Proti Slovákům půjde o všechno
Český tým po prohře s Němci čeká klíčové utkání o další působení na turnaji. „Naše prohra s Německem to pořádně zamotala. Když prohrajeme, může se stát, že nepostoupíme ani do čtvrtfinále," varuje expert, „já jsem ale přesvědčený, že vyhrajeme. Zatím to vždycky bylo tak, že jsme třeba nepodávali tak oslnivé výkony, jako Slováci, ale ve vzájemném zápase jsme je porazili."
Sobotní duel ale nebude pro náš tým hračkou. Augusta míní, že rozhodne momentální psychická i herní pohoda. „Oba týmy jsou po posledních porážkách kritizovány v tisku, oba potřebují vyhrát, aby si pojistily postup do čtvrtfinále. My máme lepšího brankáře, což podle m rozhodne," věří, „v opačném případě by se totiž skupina pořádně zamotala."

Suverénem Švédové
Zatím největší radost svou hrou ale dělají Augustovi Švédové. „Potvrzují, že jsou v Evropě nejlepší. Mají skvěle poskládaný tým a dokáží otáčet i špatně se vyvíjející zápasy," poukazuje na zatím poslední duel Švédska s Dány, v němž outsider vedl už 2:0. „Jsou to sice „jen" Dánové, ale svět se dnes vyrovnává a každý může mít problém porazit kohokoliv," varuje Augusta.
Turnaj po český tým pokračuje už v sobotu a v neděli, když se naši hráči vždy od 18.15 hodin utkají nejprve se Slováky a o den později s Kanadou.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události