Hokej

Detroit zdolal San Jose s přehledem 4:1

Oba celky dokázaly zvítězit jak na domácím ledě, tak i na kluzišti soupeře, takže stav na zápasy 2-2 znamenal jediné - nejen že vítězné mužstvo bude o krok blíže k postupu do dalšího kola, ale také to, že vyhrát může kdokoliv.

Zápas samotný ovšem začal pro tuto sérii v Joe Louis Aréně tradičně - uplynulo 5 minut a do vedení šli hosté. Postaral se o to Marcel Goc střelou, kterou možná domácí gólman Dominik Hašek mírně podcenil, a znamenalo to jediné - hosté se malinko uklidnili a domácí museli hned od začátku otevřít hru.

Do druhé třetiny vstoupili hráči Red Wings s očividnou snahou o vstřelení branky. Což se jim také přesně v polovině 24. minuty povedlo - Thomas Holmström ještě na Jevgenije Nabokova v brance San Jose nevyzrál, ovšem Henrik Zetterberg už dorážel do prázdné branky - 1:1. Tento gól hráče v rudém zřejmě hodně nabudil a bylo vidět, že se stále víc pokoušejí diktovat tempo hry. Ve 37. minutě udělal kapitální chybu hostující gólman Nabokov - puk směřující z opačné strany hřiště sice mezi kruhy po vyjetí zastavil, ovšem svým odpalem trefil pouze dotírajícího Pavla Dacjuka a ten v pohodě do prázdné branky poslal Rudá Křídla do vedení 2:1. Po siréně se ještě strhla na ledě uprostřed kluziště hromadná rvačka a do poslední části hry se tak nastupovalo s několika hráči na trestné lavici.

Předchozí dění vyústilo v přesilovou hru San Jose, ovšem dvě minuty uplynuly bez jediné střely na Dominika Haška. Vzápětí však hráli v početní výhodě pro změnu domácí borci a za několik vteřin rozjásal Joe Louis Arénu Mikael Samuelsson, kterému nahrávali oba střelci předchozích branek Pavel Dacjuk a Henrik Zetterberg - 3:1. Detroit byl na koni a hráči na ledě se začínali pošťuchovat čím dál víc. Na trestnou tak po jedné strkanici putoval střelec úvodní branky Mike Grier. Přesně v polovině početní výhody dostal zpoza branky přihrávku Thomas Holmström a ze své pozice zhruba metr před brankovištěm zvýšil už na 4:1. Následně putoval na hanbu i lídr týmu Joe Thornton a zdálo se, že se hráči San Jose už se na hru soustředí čím dál míň. Kromě několika dalších šarvátek a jedné velké šance Žraloků už se toho do konce zápasu moc neudálo a po výhře 4:1 se tak Detroit dostal v sérii do vedení 3 - 2 na zápasy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události