Motorsport

Alonso: Tlak před domácím závodem necítím

Přestože se většina pilotů Formule 1 cítí na okruhu v Barceloně díky pravidelným testovacím jízdám jako doma, doslova tento obrat může použít jediný jezdec - Fernando Alonso. Bude jediný Španěl mezi dvaadvaceti závodníky na okruhu v Barceloně pod tlakem fanoušků? Sám jezdec si nic takového nepřipouští.

Alonso pojede pro diváky

"Naši fanoušci jsou fantastičtí. Závod pojedu stoprocentně pro ně. Ve Španělsku je Formule 1 mezi sporty momentálně hodně vysoko, lidé jisledují a fandí mi. Jsem rád, že tu můžu jet," říká v rozhovoru pro formula1.com Fernando Alonso. Žádný tlak na svou osobu prý necítí, naopak. "Na závod se moc těším," dodává.

Aby také ne, obhajuje zde loňské prvenství, jehož dosáhl ještě v kokpitu monopostu Renault, a navíc i po přestupu k McLareu patří mezi nejlepší jezdce šampionátu. Vždyť momentálně spolu s Finem Kimi Räikkönenem a stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem vede celkové pořadí šampionátu.

Cíle? Ty nejvyšší 

"Co si víc mohu přát? Po prvních třech závodech jsem naprosto spokojený, auto jede výborně,  navíc jsem dosáhl svého prvního vítězství pro McLaren," pochvaluje si Alonso. "Po tak fantastickém startu do sezony musíme mít v šampionátu ty nejvyšší cíle a bojovat o celkové vístězství," doplňuje.

McLaren je v Barceloně už více než dva týdny a na místním okruhu testuje nové technologie. "Ferrari je naším velkým soupeřem, bude to velmi zajímavá sezona. Musíme proto stále pracovat a zlepšovat se. Naši inženýři nám pomahají, jejich poslední práci jsme testovali teď v Barceloně," připomíná Alonso nové přední přítlačné křídlo, které McLaren oficiálně představí právě v barcelonském závodě.

Nezapomenutelná výhra

Velká cena Španělska se koná už tento víkend. V pátek jsou na programu první měřené tréninky, o den později kvalifikace a v neděli ve 14 hodein odstartuje na okruhu Catalunya samotné klání. Alonso v něm bude obhajovat své loňské prvenství. "Nikdy nezapomenu ani na minutu toho, co se tu před rokem odehrávalo. Bylo to moje první vítězství v domácí Grand prix, pořádně jsem si ten pocit vychutnal," vzpomíná Alonso.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události