Fotbal

Jihlavské fotbalisty čekají pokuty

Jihlavské fotbalisty čekají pokuty
Zdroj: Dušan Vrbecký

Jeden z největších kandidátů na postup do nejvyšší české fotbalové soutěže má problémy. Loňský prvoligový nováček to má po dnešní domácí prohře 0:1 se zachraňujcími se Blšany pořádně nahnuté. Sen o rychlém návratu se mu rozplývá v nedohlednu.

Šokující porážka od Blšan

Měl to být zápas, kterým se ambiciózní klub odrazí k závěrečným bojům o postup, místo toho ale přemýšlí, kde se stala chyba. V ofenzivě naprosto neškodné Blšany proměnily svou jedinou přímou střelu na branku Jihlavy v zápase ve  vítězný gól a vezou si na západ Čech nečekané tři body. Vysočině se naopak pořádně komplikuje cesta zěpt mezi elitu. Pět kol před koncem 2. ligy ztrácí na své největší soupeře HFK Olomouc a Bohemaians 1905 tři body, oba celky ale mají ještě zápas k dobru, Jihlava navíc s oběma na jaře prohrála.

"Hráli jsme špatně, zklamaly nás především opory. Z podzimního kanonýra ligy Petra Faldyny zbyl jen stín," přiznal zkroušeně kouč Milan Bokša, který nechal nejproduktivnějšího hráče 2. ligy sedět na střídačce a poslal ho do hry až na poslední půlhodinu.

Hráči jako Faldyna, Svoboda nebo Vladyka mají být oporami, přitom to, co předvedli, nebyl boj o postup," hřímal po zápase ředitel klubu Zdeněk Tulis. Ten si sice vzal tři dny na rozmyšlenou před tím, než učiní další kroky vyplývající ze situace, jedno ale řekl hned. "V kabině nejspíš budou padat pokuty."

Udrží se Bokša?

Přestože Tulis není zastáncem odvolávání trenérů a jasné stanovisko neřekl ani po zápase s Blšany, který byl už sedmým prohraným v seozně, z jeho slov se dalo vytušit, že pozice kouče Milana Bokši není úplně pevná. "Nejdříve necháme vychladnout hlavy a počkáme, jak dopadnou soupeři, ale tenhle krok bývá jedním ze způsobů, jak se pokusit zvrátit nepříznivý vývoj," předeslal Tulis. Bokša má přitom s postupy zkušenosti, do první ligy dovedl například Mladou Boleslav.

Když nepostoupí, nebudou peníze

Ještě po podzimu si klub držel druhé postupové místo a hlásil jasný cíl postoupit. Nyní je vše jinak. "Naše pozice není dobrá a postup je hodně vzdálen. Zřejmě budeme muset vyhodnotit, zda všechny vložené prostředky se ekonomicky zhodnotily a pokud nepostoupíme, rozpočet může jít rapidně dolů. Pak bychom museli zvážit, se kterými hráči bychom se mohli pustit do dalších bojů o postup případně zda tento cíl neodložit do doby, kdy herně vyzrají fotbalisté z vlastních zdrojů," nastínil šéf jihlavského klubu možnost, že by klub svou touhu po postupu do 1. ligy v krátkodobém horizontu odložil na později.

Hráči sami prý ale ještě boj nevzdávají. "Nemáme to ve vlastních rukou, ale budeme se bít do poslední chvíle. Naděje umírá poslední," chytala se stébla největší zimní posila Jihlavy Libor Baláž. 

Výsledky pátečních utkání 2. ligy

Jihlava - Blšany 0:1 (0:0)
Branka: 80. Da Silva. Rozhodčí: Možíš - Kubáň, Lakomý. ŽK: Jedinák, Bogdanov, M. Zachariáš (všichni Blšany). Diváci: 1573.
Ústí nad Labem - Jakubčovice 4:1 (3:0)
Branky: 32. z pen. a 79. z pen. T. Novák, 7. Vondrášek, 45. Procházka - 55. Kunc. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Bouše. ŽK: Dvořák - Kopta, Kuděla, Langer. Diváci: 424.
Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 34. Dvořák, 90+4. Ferčák - 18. Hromkovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Pinkas, Štěrba. ŽK: Karal, Dvořák - M. Černý, Mikulenka, Novák, Kozačuks. Diváci: 652.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události