Motorsport

Alonso se pře s Massou kvůli kontaktu na trati

Po téměř měsíční pauze nabral seriál velkých cen Formule 1 alespoň na čas poněkud pravidelnější režim. Už za necelé dva týdny se pojede Grand Prix v Monaku, za dalších čtrnáct dní přivítá nejrychlejší automobily Kanada. O další týden později se vozy utkají v Indianopolis a poté se vrátí do Evropy.

Souboj Massa vs. Alonso 

Svět rychlých kol ale zatím ještě žije včerejší velkou cenou Španělska. Hladinu adrenalinu v něm divákům i jezdcům zvedla jedna jediná akce, totiž pokus Fernanda Alonsa předjet hned po startu vedoucího Felipe Massu. Pokus se mu nepodařil a Alonso skončil mimo trať. Vrátil se na čtvrtém místě a ztratil šanci na obhajobu prvního místa.

"Myslím, že jsem byl dostatečně vepředu, ale on si to nemyslí. Ťukli jsme se. Bylo to nebezpečné a měli jsme štěstí, že jsme dojeli. 99 % takových kolizí končí vypadnutím v první zatáčce," cituje Alonsa server formule.cz.

Jenomže za svým si stojí i Massa, podle něhož byl souboj sice tvrdý, ale fér. "Upřímně, nechápu o co mu jde, byl agresivnější než já. Šel jsem na vnitřek a nechtěl o svou pozici přijít jako v Malajsii. Byl jsem na vnitřku a chtěl jsem tam zůstat," odvětil na formule.cz Massa, který nakonec celý závod vyhrál.

První bod Super Aguri 

Závod v Barcelone se ale do análů Formule 1 zapíše ještě jednou událostí. Premiérový bod v ní díky osmému místu Takumy Sata vybojoval tým Super Aguri. "Je to absolutně fantastický výsledek, bod je pro náš tým velice důležitý. Je to úžasné pro naše partnery, fanoušky, sponzory i rodiny," prohlásil na f1.com Sato, jenž si také připsal na konto své první bodované umístění.

Příště v Monte Carlu

Jestliže se ve Španělsku diváci kromě Alonsova neúspěšného pokusu prakticky nedočkali předjížděcího manévru, za dva týdny je v tomto směru nečeká o nic dramatištější závod. Přesto je velká cena Monaca prestižní záležitostí a láká k obrazovkám miliony diváků. Městský okruh v Monte Carlu je výjimečný především svou historií a atmosférou, kromě ukázky řidičských schopností závodníků včetně jízdy tunelem totiž nabízí i jedinečnou přehlídku celebrit  a osobností, jež si do Monaca tradičně nacházejí cestu. Jede se zde už 27. května a TV NOVA bude znovu při tom.

 

   
Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události