Hokej

Ottawa po výhře 3:2 postoupila do finále

Před zápasem byly karty jasně rozdané - Buffalo vyhraje a v noci z pondělí na úterý se v Ottawě odehraje zápas č. 6, Šavle prohrají a hráčí si můžou začít plánovat dovolenou, protože pro ně sezóna končí.

Samotné utkání začalo poměrně opatrně a v úvodní pětiminutovce toho k vidění moc nebylo. Pak se začali o něco víc osmělovat hráči Ottawy a domácí gólman Ryan Miller dostal několik šancí ukázat svoje umění. Ovšem význam utkání byl stále přítomen - výsledkem bylo po jednom vyloučeném na každé straně a poměr střel 7-7. Poprvé se tak do šaten odcházelo za bezbrankového stavu 0:0.

Také 2. třetina měla pomalejší úvod, ovšem přesně v polovině 25. minuty uděřilo - Jochen Hecht neváhal a otevřel skóre zápasu - 1:0. Ovšem o necelou minutu pozděju usednul střelkec branky na trestnou lavici, o 73 vteřin později ho následoval Derek Roy a Senators hráli 48 vteřin v početní výhodě 5 an 3. Hráči v bílém dokázali ale pouze nastřelit tyč Millerovy branky, jinak domácí formace na oslabení v čele s gólmanem odvedly opravdu skvělou práci. Ovšem přišla 36. minuta, k puku se dostal hostující kanonýr Danny Heatley a bylo to 1:1. Hráčů Ottawy bylo najednou všude na ledě plno a výsledkem byl obrat chodu zápasu - 39. vteřin před druhou sirénou skóroval po akci elitní hostující řady Jason Spezza a Senátoři tak odcházeli podruhé do šatny s vedením 2:1.

Ani třetí třetina nepřinášela bůhvíjakou podívanou - převládal účelový hokej, hráči se po ztrátě puku okamžitě vraceli a šancí nebylo zdaleka tolik jako v předchozích zápasech. Ovšem přišla 50. minuta a s ní 90 vteřin početní výhody Buffala v poměru 5 na 3. Bohužel hned v jejím úvodu vypálil od modré bek Tim Connoly a Chrise Druryho trefil puk přímo do obličeje. Několik vteřin po návratu Antona Volčenkova na led se ale puk vyražený gólmanem Emerym dostal k Maximu Afinogenovi a bylo to 2:2. A začínalo se od nuly. V 54. minutě hráli Sabres přesilovku, ovšem s pukem ujel hostující Antoine Vermette a za Millerem zvonila levá tyčka. Na začátku 58. minuty Buffalo mocně zatlačilo, Mike Comrie schválně najel do branky, posunul ji a za zdržování hry se přemístil na trestnou lavici. Domácí ucítili šanci, ovšem hosté zahráli skvěle pozičně a skóre se neměnilo. Na řadu tak přišlo prodloužení. Ve 4. minutě 1. prodloužení měl rozhodující branku na hokejkách elitní útok Ottawy, ale Jason Spezza nedokázal dopravit puk do poloodkryté domácí branky. Ryan Miller do jeho střely na poslední chvíli natáhnul ruku s hokejkou a zázračně puk zablokoval. A sám musel při opakovačce celé akce na kostce nad ledem dlouho kroutit hlavou nad obrovskou porcí štěstí. Takže se na rozhodující branku čekalo dál. Zhruba v polovině prvního prodloužení se puku chopil hostující kapitán Daniel Alfredsson, projel přes 3 soupeře a svojí trefou poslal Ottawu poprvé v klubové historii do finále play-off.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události