Motorsport

Hamilton se za bouračku omluvil

vedoucí muž průběžné klasifikace šampionátu Formule 1 Lewis Hamilton včera nedokončil druhý volný trénink před nedělní Velkou cenou Monaca. V zatáčce Sainte Devote havaroval, jeho nepojízdný monopost musel z trati uklízet jeřáb.

Hamilton: Mrzí mě to 

Hned několik zajímavých okamžiků nabídly první měřené tréninky, které se na městském okruhu jely netradičně už ve čtvrtek. Jedním z nich byla právě havárie Lewise Hamiltona v zatáčce Sainte Devote. Hamilton zablokoval zadní kola a svůj monopost McLaren zapíchl přímo do svodidel. "Udělal jsem maličkou chybu při nájezdu do zatáčky, to se ale v Monacu nevyplácí. Navíc pneumatiky nebyly zahráté na potřebnou teplotu. Týmu jsem se omluvil," prohlásil po čtvrtečním tréninku Alonso.

I přes tuto nepříjemnost se ale na závod těší. "Znám ten okruh už ze závodů Formule 3 a a GP2, ale absolvovat jej ve formuli 1 je něco úplně jiného," doplnil nováček, který zatím udivuje svět svými výsledky v premiérové sezoně F1.

Räikkönen: Dobrý začátek

Finský pilot Ferrari po úvodním triumfu v Austrálii marně čeká na další úspěch v kokpitu rudého vozu, včerejší tréninky mu ale znovu vlily do žil trochu optimismu. Dva předchozí závody totiž vyhrál jeho stájový kolega Felipe Massa, sám Räikkönen klání v Barceloně vůbec nedokončil kvůli technickým potížím.

Ve volném tréninku na monackou Velkou cenu ale Massu dvakrát porazil. "Uvidíme, s čím ještě přijde konkurence, můj vůz byl ale nastaven dobře. Těším se na sobotní kvalifikaci, už první tréninky byly dobrým vstupem do víkendového programu," prohlásil Räikkönen, který ve druhém měřeném trénku dojel těsně druhý za Fernandem Alonsem.

Alonso: Monaco je specifické

A právě úřadujícímu šampionovi se první den na úzkém městském okruhu vyvedl nejlépe.  Vyhrál oba tréninky, ten první dokonce s obrovským náskokem před druhým Hamiltonem. "Testoval jsem pneumatiky, hledali jsme správnou směs. Myslím, že jsme udělali hodně práce, já se rozhodně cítím dobře," řekl Alonso, který v Monte carlu obhajuje loňský triumf.

Přestože o okruhu mluví jako o náročném, na závod se těší. Monaco je unikátní okruh, jsou tu úzké uličky ohraničené svodidly, žádné únikové zóny. je velmi těžké tu zajet rychlé kolo, protože tu panuje čilý provoz. O to důležitější teď bude co nejlépe doladit nastavení na sobotní kvalifikaci," tvrdí úřadující mistr světa.

O tom, kdo nakonec v Monte Carlu zvedne nad hlavu pohár pro vítěze, se rozhodne až v neděli odpoledne, už nyní je ale jasné, že bude hodně záležet na kvalifikaci. "Ta je v Monacu opravdu velmi důležitá. na trati se téměř nedá předjíždět, proto bude rozhodovat právě kvalifikace spolu se strategií a prací v boxech," očekává expert na Formuli 1 Pavel Turek.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události