Motorsport

Formule 1 se stěhuje do zámoří

Seriál velkých cen Formule 1 opouští, alespoň na čas, Evropu. Další dva závody totiž bude hostit západní polokoule. Už 10. června budou rychlá kola k vidění v Kanadě, i týden později přivítá monoposty slavný okruh v Indianopolis. Prostřednictvím TV NOVA a Galaxie sport u toho bude moci být i vy, přenosy z obou závodů uvidíte tradičně na svých obrazovkách.

Cirkus Formule 1 se stěhuje do Severní Ameriky a během tří měsíců tak zavítá už na čtvrtý kontinet. Začínalo se v Austrálii, další na řadě byla Asie. Po dvojím zastavení v Evropě nyní přichází na řadu Severní Amerika. Během týdne se tam uskuteční hned dva závody.

Už v neděli 10. června hostí Velkou cenu Formule 1 okruh Gillese Villeneuva v kanadském Montrealu. Technicky náročná a rychlá trať možná konečně nabídne atraktivnější podívanou, než poslední dva závody ve Španělsku a Monacu, kde se pořadí na prvních místech oproti kvalifikaci téměř neměnilo.

Ještě divočejší závod by pak mohl diváky čekat o týden později, 17. června se totiž jede na slavném okruhu v Indianopolis. I když Formule 1 z oválné trati využívá jen jednu klopenou zatáčku a cílovou rovinku, nemají jezdci nikde jinde takovou šanci na předjíždění, jako právě zde. Umožňuje to právě široká a přehledná cílová rovinka ohruhu, na němž se jezdí i populární závod 500 mil v Indianopolis.

Poté se Formule 1 opět na dva týdny odmlčí a vrátí se do Evropy, konkrétně na okruh v Magny Cours ve Francii.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události