Motorsport

V Magny-Cours se Formule 1 jede letos naposledy

Francie přijde o závod Formule 1. Tedy alespoň o ten, který se ještě letos za měsíc pojede na okruhu v Magny-Cours. V kalendáři na příští rok s tímto okruhem už nepočítá šéf F1 Bernie Ecclestone.

Magny-Cours tak letos čeká při závodě 1. července derniéra. "Závody už se tam konat nebudou," připustil Ecclestone v rozhovoru pro server autosport.com. Podle něj se zde nemělo jet už ani letos, nakonec ale okruh v kalendáři zůstal kvůli bývalému prezidentu Mezinárodní automobilové federace FISA Jean-Marie Balestremu.

Velké ceny Formule 1 se v Magny-Cours jezdí pravidelně od roku 1991 a suverénně nejúspěšnějším jezdcem se zde s devíti výhrami stal Michael Schumacher.  Okruh přitom v silné konkurenci zejména asijských zájemců o organizaci závodů znevýhodňuje například fakt, že je daleko od velkých měst a je zde tudíž komplikovaná možnost ubytování a dopravy. Přesto se zde letos opět jede.

Seriál F1 ale počet závodů vyřazením okruhu Magny-Cours nesníží. Nedávno Ecclestone garantoval Velkou cenu na novém městkém okruhu ve Valencii a pak také novinku - noční závod v Singapuru. Sám šéf Formule 1 by ale rád zachoval i závody ve Francii. "Kdyby mi někdo nabídl konání Velké ceny v Paříži, okamžitě bych s ním podepsal kontrakt na 99 let," prohlásil Ecclestone.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události