Motorsport

Ferrari v Montrealu doufá v úspěch

Nadobro zapomenout na nepovedený závod v Monacu chtějí u Ferrari. K nedělní Velké ceně Kanady proto vzhlíží s opitmismem.

Monaco byla prý pro Ferrari výjimka 

"Věříme, že budeme mnohem silnější. V Monacu jsme neukázali celý svůj potenciál, což bychom chtěli dokázat vítězstvím v Montrealu," vzkazuje na oficiálních stránkách Ferrari sportovní ředitel rudé stáje Stefano Domenicali.

Ferrari si zkrátka před Velkou cenou Kanady věří. Možná i proto, že trať v Monacu jeho monopostům v posledních letech moc nesvědčí, zatímco rychlý kanadský okruh, stejně jako závodiště v Indianopolis, jako by byly pro vozy F1 stavěny. Tím spíš, že Ferrari možná už v Kanadě vyzkouší některé modifikace aerodynamických prvků svého vozu, které testovalo během května na okruhu Paula Ricarda ve Francii.

Räikkönen: Formule a hokej

Velkou motivaci má před závodem i finský jezdec Ferrari Kimi Räikkönen. Právě jeho nehoda v kvalifikaci na Velkou cenu Monaca připravila Ferrari o možnost získat v závodě více bodů, Fin totiž startoval až ze 16. pozice a tak je i jediný bod za osmé místo úspěchem. "Chci napravit tu chybu a v Kanadě vybojovat co nejlepší místo na startu," tvrdí Räikkönen, který si z Monaca odskočil do rodného Finska a poté už zamířil za oceán, kde se chystal osobně popřát hodně štěstí svému příteli a krajanovi, hokejistovi Teemu Selännemu. "Zrovna hraje finále Stanley cupu za Anaheim," dodal Räikkönen.

Alonso favorizuje rudou stáj

S respektem hledí k soupeři z Maranella i současný lídr Formule 1 Fernando Alonso. "Podle mě je Ferrari největším favoritem na vítězství ve dvou nejbližších závodech a to i přesto, že oproti minulým rokům budemem mít stejné pneumatiky," cituje španělského jezdce McLarenu server autosport.com. Alonso ale připomněl svá dřívější slova o tom, že skutečný potenciál vozů i jezdců se ukáže až ve druhé polovině šampionátu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události