Motorsport

První kritika Hamiltona. Od Villenevua

Supernovu Lewise Hamiltona, která v letošní sezoně od prvního závodu ozářila nebe nad monoposty Fomule 1, zahalil první mráček. Těsně před Velkou cenou Kanady jej na mladého Brita poslal muž, po jehož otci je kanadský okruh v Montrealu pojmenován - Jacques Villenevue.

Bývalému pilotovi F1, jenž se netají svými radikálními názory, se nelíbí především styl, jakým Hamliton startuje do závodů. Podle něj mladík ve službách McLarenu po startu příliš kličkuje a znemožňuje tak svým konkurentům předjíždění. "Kdy už si toho někdo všimne a zastaví to? Lewisovi od FIA prochází věci, za které by jiní viděli černé vlajky," tvrdí Villenevue pro autosport.com.  Podle něj praktiky jezdce McLarenu připomínají chování často kritizovaného Michaela Schumachera. "Dělá to, co  nechvalně proslavilo Michaela," doplňuje Villenevue.

Nakonec ale Hamiltona přece jen alespoň trošku pochválil. "Je opravdu rychlý, ale bude to mít ještě těžké. Musí udělat hodně kroků, aby byl jako Alonso. A také bude zajímavé sledovat, jak se bude chovat, až bude opravdu pod tlakem," doplňuje mistr světa Formule 1 z roku 1997.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události