Motorsport

Na Texas Motor Speedway kraloval Sam Hornish jr.

Již sedmým závodem pokračoval seriál závodů série IndyCar. Na programu bylo 228 kol nočního závodu v americkém Texasu a opět bylo na co se dívat. Již od začátku se na špici střídala velice známá jména, mezi které patřil například Dan Wheldon, či Tony Kanaan. Velký rozruch nastal po více než čtvrtině závodu, kdy školáckou chybou na vjezdu do boxů zapříčinil žlutou fázi Jon Herb. V tu dobu měla většina té nejužší špičky pole zastávku v boxech již za sebou, nicméně jezdci v hloubi pole ještě ne a došlo zde k několika významným změnám.

Celý závod nebyl příliš bohatý na jezdecké chyby, z řady ovšem vybočoval Marco Andretti. Ten zapříčinil horké chvilky Tomasi Scheckterovi, který po jednom z Marcových neuvážených ataků skončil na trávníku při vnitřní straně dráhy a boj o přední pozice byl pro něj rázem ztracen. Aby toho nebylo málo, Marco Andretti poté ještě stihnul minout své stání při zastávkách v boxech a po problémech s převodovkou musel následně ze závodu odsoupit.

O velký rozruch se postarala situace 32 kol před koncem, na kterou doplatilo mnoho jezdců z té nejužší špičky průbžného pořadí závodu. Mezi ně patřil i Dan Wheldon, jehož dobré vyhlídky na pódiové umístění přišly rázem vniveč. Před posledním restartem vedl Hornish před Kanaanem a Danicou Patrick, přičemž ihned po restartu nasadil
Hornish k trháku, jenž mu ale nevydržel až do cíle a Tony Kanaan i Danica si na něj dělali čím dál větší choutky.

Sam Hornish ovšem svou pozici udržel až do cíle a mohl se tak v radovat z vítězství v nočním závodě v Texasu. Druhé místo patřilo nakonec Kanaanovi a třetí si na své konto připsala Danica Patrick. Příští závod nás čeká za 14 dnů v Iowě a určitě je na co se těšit.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události