Motorsport

Také ve Francii triumfoval v MX2 Ital Cairoli

Sedmý díl Mistrovství světa v motokrosu, který se jel jako GP Francie, sliboval velký souboj francouzských jezdců s Antoniem Cairolim z Itálie, ale opět platilo ono okřídlené, že "doma nikdo není prorokem". Cairoli vůbec nikoho nenechal na pochybách o tom, že je to právě on, kdo bude ve Francii diktovat tempo, dvakrát zvítězil stylem start-cíl a s obrovským náskokem si dojel pro dalších padesát mistrovských bodů do klasifikace MS pro rok 2007.

Jediný, kdo dokázal Cairolimu trochu vzdorovat, byl domácí závodník Christophe Pourcel, ale ani tento úřadující mistr světa nedokázal fenomenálního Itala porazit.

Příští závody se konají na neutrální půdě v bulharském Sevlievu a tam by z Pourcela mohla tíha domácího prostředí opadnout a mohl by zopakovat úspěch z Japonska, když jako jediný jezdec dokázal letos sebrat Cairolimu celkové vítězství.

GP bulharska se jede už příští neděli 17. června a nechat si tyto závody ujít by bylo velkou chybou, protože loňskou VC Bulharska vyhrál právě Pourcel a to by mohla být pro francouzského závodníka potřebná motivace.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události