Fotbal

Gambrinus liga může dnes znát druhého nováčka

Gambrinus liga může dnes znát druhého nováčka
Zdroj: Dušan Vrbecký

Už dnes večer může být známa konečná podoba šestnáctky týmů pro nadcházející ročník fotbalové Gambrinus ligy. Rozhodnout o ní může předposlední kolo druhé nejvyšší soutěže, v níž se přímo o postup utkají HFK Olomouc a Bohemians 1905.

Když Bohemka vyhraje, postoupí

Počty před dnešními zápasy 2. ligy jsou jasné. Vedle jistého postupujícího Viktorie Žižkov má naději na účast v nejvyšší soutěži ještě trojlístek týmů. Bohemians 1905 bude bojovat v Olomouci s místním HFK o definitivu, na dálku může ale do závěrečného účtování promluvit i čtvrtá Jihlava.

Relativně nejlehčí pozici mají právě Pražané. V tabulce jim momentálně patří o jeden bod před HFK Olomouc 2. místo a když dnes vyhrají právě na Hané, mezi elitu postoupí bez ohledu na soupeře a výsledky posledního kola.  "Rozhodne se a bude klid. Těším se na lidi a doufám, že s nimi budeme slavit i na zpáteční cestě," věří Bohemce v rozhovoru na webových stránkách klubu brankář Radek Sňozík, který se po trestu za červenou kartu vrací do sestavy.

HFK sehnal miliony

V týdnu se sice spekulovalo o tom, že by HFK Olomouc mohl v případě postupu svou ligovou licenci prodat, klub ale všechny spekulace utnul. Aby mohl náš klub zajistit konkurenceschopnou činnost v 1. lize, je bezpodmínečně nutné, aby se rozpočet blížil k 28 - 30 mil. Kč. V případě úspěšného zvládnutí koncovky 2. ligy máme potřebné finance zajištěny," odmítá všechny spekulace HFK ve svém tiskovém prohlášení a hodlá se dnes s Bohemkou o ligu poprat. Potřebuje k tomu jediné - vítězství. Pokud klub z olomoucké čtvrti Holice svého soupeře porazí, přeskočí ho v tabulce. V posledním kole ale bude muset svůj zisk potvrdit v Blšanech. Pokud by výhra HFK nad Bohemians byla o dva góly, stačila by Hanákům v posledním kole i remíza, pokud zápas skončí výhrou Olomouce o gól, musí v Blšanech vyhrát. Podzimní vzájemný zápas totiž skončil výhrou "Klokanů" 1:0, kteří mají momentálně o dva góly lepší i celkové skóre.

Nic ztraceno ale pro Hanáky není ani v případe remízy, pak by ovšem jejich osud měla v rukou Viktoria Žižkov, která v posledním kole jede právě ke svým pražským sousedům do Ďolíčku. Olomouc by do ligy poslala výhra nebo remíza Žižkova a současná výhra v Blašanech.

Jihlava? Jen teorie

V oblasti teoretickým možností ještě žije i naděje čtvrté Jihlavy. Ta na Olomouc ztrácí čtyři a na Bohemians pět bodů. Pokud by dnes vyhrála v Sokolově a duel v Olomouci skončil remízou, měla by šanci až do posledního kola. Ovšem pouze v případě, že by za týden doma porazila Hradec Králové, Bohemians prohráli se Žižkovem a Olomouc maximálně remizovala v Blšanech. "Skutečně a opravdu si myslím, že je to už jenom malá teoretická šance," přiznává smíření s osudem i kouč Jihlavy Milan Bokša. Jeho tým se o větší šance připravil minulé pondělí v Opavě, kde po prohře Bohemians a remíze HFK jen remizoval 1:1.

Loučení na Žižkově

Naopak už jen radost a zábavu si chtějí dnes užívat na Žižkově. Poslední domácí utkání se má stát oslavou postupu, diváci mají na zápas vstup zdarma a po jeho skončení bude připravena dokonce i hráčská autogramiáda.

Program 29. kola 2. ligy

Jakubčovice - Třinec,  Ústí nad Labem - Blšany, HFK Olomouc - Bohemians 1905, Hradec Králové - Čáslav, Hlučín - Opava, Viktoria Žižkov - Sigma Olomouc "B", Sokolov - Jihlava, Dosta Bystrc - Vítkovice. Všechny zápasy začínají kvůli regulérnosti závěru soutěže dnes v 17.30 hodin.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události