Motorsport

F1: Velká cena USA na TV NOVA

Neuplynul ještě ani týden a nejrychlejší vozy opět začínají závodit. V pátek večer našeho času se v Indianopolis poprvé rozburácí motory monopostů a jezdci vyrazí k prvnímu meřenému tréninku. U sobotní kvalifikace a nedělního závodu už můžete být i vy. Vše vám v přímých přenosech i ze záznamu nabídnou TV NOVA a Galaxie sport.

Program Velké ceny Kanady v TV

Kvalifikace: sobota 16. června v 19.00 hod. Galaxie sport (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 17. června v 18.55 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 17. června ve 20 hod. Galaxie sport (záznam)

Ferrari myslí na odplatu

Okruh v Indianopolis slibuje atraktivní podívanou. Klopená zatáčka a především extrémně široká a dlouhá cílová rovinka nabízejí ideální místo pro předjíždění a proto se dá čekat tuhý boj o každé místo ve startovním poli. Rudé vorzy Ferrari navíc po dvou triumfech McLarenu potřebují nutně úspěch a uělají pro něj vše. Trať v USA je pro jejich úmysl jako stvořená, rudá stáj na ní jasně dominuje. Posledních pět let se v Indianopolis nenašel jiný vítěz, než pilot Ferrari. Čtyřikrát zvítězil Michael Schumacher, jednou Rubens Barrichello.

Bez Kubici a s Hamiltonem na čele

Poprvé v této sezoně nezasáhne do závodu některý z "hlavních" jezdců jednotlivých stájí. Peloton F1 se tak může těšit na třiadvacátého závodníka, který letos do velké ceny vyrazí. Poláka Roberta Kubicu, který se svým monopostem BMW-Sauber těžce havaroval v Kanadě, totiž v Indianopolis nahradí devatenáctiletý testovací jezdec německé stáje Sebastian Vettel.

Už v pátek první tréninky

Velká cena USA neztratila na prestiži a zájmu ani po předloňské balmáži s pneumatikami Michellin, kvůli kterým na okruh vyrazilo jen šest vozů. Naopak, diváci přišli i loni a letos se znovu čeká více než stotisícová návštěva. Ta už v pátek může sledovat první meřené tréninky, které začínají v 16 a 20 hodin našeho času, v sobotu od 16 hodin se jede poslední trénink a o tři hodiny později už je na programu kvalifikace, kterou živě přenáší Galaxie sport. Samotný závod pak startuje v neděli v 19 hodin a živě jej uvidíte na TV NOVA, ze záznamu pak od 20 hodin na Galaxii sport. On-line reportáž velké ceny USA vám pak jako obvykle přinese náš server.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události