Motorsport

Ferrari podává žalobu na bývalého mechanika

Jakoby nemělo Ferrari v posledních týdnech dost svých starostí se zvětšující se propastí mezi ním a McLarenem. Nyní musí řešit ještě spor se šéfmechanikem Nigelem Stepnym. Stáj se na něj v těchto dnech dokoncechystá podat žalobu.

Tým se vzpínajícím se koněm ve znaku obviňuje svého šéfmechanika a později také technického manažera ze sabotáže.  Při Velké ceně Monaca se prý mohl pokusit znepojízdnit monoposty Ferrari. Na místech okolo hdla od nádrže prý totiž mechanici objevili jakýsi bílý prášek, který už stáj poslala na expertýzu. Nádrže byly před závodem pro jistotu vyměněny. Tým hledá viníka a objevil ho právě ve Stepnym, jenž se netají svými odlišnostmi v myšlení a dokonce prý uvažuje o přestupu k Hondě.

Stepney, který podle britského listu Guardians momentálně pobývá v Asii, se ale brání. "Nic jsem neudělal, jsem nevinný. Nevím, co se děje," vzkázal.

Ještě méně sdílný je v tomto případě šéf Ferrari Jean Todt. "Už samotný fakt, že jsme požádali prokuraturu o zahájení právního šetření ukazuje, že jsme zjistili něco nezákonného," cituje Todta server formule.cz.

Celý případ zatím skrývá až příliš mnoho nejasností. Málokdo například tuší, proč Ferrari takto vystupuje proti svému zaměstnanci. Ten naopak po návratu z Asie hodlá na tiskové konferenci své jméno veřejně očistit.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události