Motorsport

F1: Velká cena Francie na TV NOVA

Dnes ve 14 hodin odstartuje osmý závod letošního seriálu Velkých cen Formule 1. Dějištěm dalšího klání rychlých kol je tentokrát Francie a okruh Magny Cours. Díky TV NOVA a Galaxie sport můžete být u toho i vy, náš server vám navíc v neděli přinese on-line reportáž ze samotného závodu.

Program Velké ceny Francie v TV

Kvalifikace: sobota 30. června ve 13.55 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Kvalifikace: sobota 30. června ve 20.50 hod. Galaxie sport (záznam)

Hlavní závod: neděle 1. července v 13.30 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 1. července ve 21.10 hod. Galaxie sport (záznam)

Novinkou Velké ceny Francie je návrat přímého přenosu kvalifikace na obrazovku TV NOVA, v sobotu jej budete moci sledovat od 13.55 hodin. Podrobnou on-line reportáž z nedělního závodu pak nabídneme na našich webových stránkách a samozřejmostí bude i diskuze, do níž se během závodu budete moci zapojit.

Do závodu už s Kubicou

Na startu závodu se objeví tradičně dvaadvacet pilotů, mezi nimiž už nebude chybět Polák Robert Kubica, jehož pro závod v USA vyřadila havárie v Kanadě. Sám jezdec stáje BMW se sice cítil dobře, lékaři FIA mu ale v Indianopolis startovat nedovolili. V kokpitu jej tak nahradil devatenáctiletý Sebastina Vettel, který si hned ve svém prvním závodě ve Formuli 1 připsal na konto bod. Nyní ale musí uvolnit místo Kubicovi, jemuž lékaři včera po další prohlídce povolili znovu závodit.

Ferrari chce útočit

Návrat na stupně vítězů pro změnu avizuje Ferrari. To má za sebou povedené testování v Silverstone, tým ale především hodlá učinit přítrž dominanci McLarenů a chce zdramatizovat boj o titul světového šanpiona. "Myslím, že máme znovu hodně rychlé auto," je optimistický pilot Ferrari Kimi Räikkönen. Podle něj se musí italská stáj zaměřit především na kvalifikaci, aby si zajistila co nejlepší výchozí pozici na startu. Poslední tři kvalifikace totiž vyhrály McLareny a vždy se také jejich piloti v cíli radovali z prvenství. "Osobně si nemyslím, že by Ferrari tolik zrychlilo, navíc McLaren určitě také na autě pracoval. Pořád má nejrychlejší a nejlepší auto," myslí si ale expert na Formuli 1 Pavel Turek. Kdo tedy nakonec zvedne v neděli okolo 16 hodiny nad hlavu trofej pro vítěze si budeme muset ještě počkat.

 

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události