Motorsport

F1: Velká cena Velké Británie na TV NOVA

Dnes ve 14 hodin odstartuje už devátý závod letošního seriálu Velkých cen Formule 1. Monoposty se z Francie přesunuly do Velké Británie a závodit se bude v Silverstone, na okruhu který vznikl na místě někdejšího válečného letiště. Díky TV NOVA a Galaxie sport můžete být u toho i vy. Zároveň náš server Vám v neděli přine se on-line reportáž ze samostatné Grand Prix.

Program Velké ceny Velké Británie v TV

Kvalifikace: sobota 7. července ve 13.55 hod. TV NOVA i Galaxie sport(přímý přenos)

Kvalifikace: sobota 7. července ve 21 hod. Galaxie sport (záznam)

Hlavní závod: neděle 8. července ve 13.30 hod. TV NOVA (přímý přenos)

Hlavní závod: neděle 8. července v 19.00 hod. Galaxie sport (záznam)

I tentokrát můžete sledovat přímý přenos kvalifikace na obrazovkách TV NOVA, v sobotu začínáme od 13.55 hodin. Podrobnou on-line reportáž z nedělního závodu pak nabídneme na našich webových stránkách a samozřejmostí bude i diskuze, do níž se během závodu budete moci zapojit.

Boj McLaren - Ferrari vrcholí na všech frontách  

McLaren se vrátil z Francie domů, aby závodil v domácí Grand Prix a s jistotou udržel vedení v obou pohárech. Stejně tak Felipe Massa očekává, že bude mít v Anglii Ferrari trochu navrch. Brazilec i Fin Kimi Räikkönen byli velmi spokojení s testem v dějišti nadcházející Velké ceny Velké Británie před závodem ve Francii. Oba jezdci shodně tvrdili, že vůz se na trati v Silverstonu choval velmi dobře od prvních okamžiků a z toho plyne i jistá sebedůvěra pro tento víkend. Obě stáje ale svádí tuhý boj i v zákulisí. Včera padlo podezření na šéfdesignéra McLarenu Mika Coughlana, který měl od Nigela Stepneyho převzít technickou dokumentaci Ferrari a od té doby se objevují nové zprávy každých pár hodin. McLaren tvrdí, že na základě svého šetření dospěl k závěru, že nedošlo jakýmkoliv způsobem k zneužití duševního vlastnictví Ferrari a nabídl FIA, ať prozkoumá monopost McLaren MP 4-22 za účelem vyvrácení pochybností. Vzápětí FIA své vyšetřování skutečně započala.

 

Renault oslaví v Silverstonu své třicáté výročí v F1

Renault letos v Silverstonu slaví své třicáté výročí ve Formuli 1 a rozhodl se představit svůj letošní monopost R27 zbarvený podobně jako byl před třiceti lety RS01. Bohužel se bude jednat jen o statickou záležitost, takto zbarvený vůz se bude využívat jen při různých prezentacích a na trati se budou prohánět vozy Renault v letošních barvách. Renault od svého debutu v roce 1977 závodil ve Formuli 1 pouze do roku 1985, kdy ukončil činnost svého týmu, ale ještě další rok dodával zákaznické motory týmům Ligier, Tyrell a Lotus. Na konci roku 1986 se Renault stáhl z Formule 1 úplně. Návrat se konal v roce 1988, i když pouze v roli dodavatele motorů. V roce 2000 koupil Renault tým Benetton a se svými vozy se do Formule 1 vrátil v roce 2001. V té době se do vedení týmu postavil Flavio Briatore, který Renault dovedl ke dvěma mistrovským titulům v letech 2005 a 2006.

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události