Motorsport

F1: McLaren musí na kobereček kvůli Ferrari

Původně šlo o aféru uvnitř týmu Ferrari, nyní se ale zdá, že by do ní mohl být zapleten i McLaren. Právě představitelé britské stáji totiž musí co nejdříve FIA podat vysvětlení, zda opravdu měli v držení dokumenty pocházející z konkurenční stáje.

Ferrari nedávno obvinili svého šéfmechanika Nigela Stepneyho z údajné špionáže. Poději se dokonce začalo hovořit o tom, že Stepney dokonce předal šéfdesignerovi McLarenu Mikovi Coughlanovi tajné dokumenty týkající se vývoje monopostu Ferrari. Jenomže zatímco soudní řízení se Stepnym bylo pozastaveno, Coughlan nyní čelí trestnímu oznámení Ferrari.

Celý McLaren pak anvíc musí Mezinárodní automobilové federaci (FIA) podat vysvětlení, zda skutečně měl dokumenty k dispozici. Pokud by se totiž prokázalo, že ano, porušil by článek 151c Mezinárodního sportovního kodexu. ten říká, že "Jakékoliv podvodné chování nebo jednání škodlivé jakémukoliv soutěžení nebo zájmům motorsportu obecně."

Server autosport.com dnes navíc informoval o tom, že představitelé McLarenu už byli předvoláni k podání vysvětlení. "Mají objasnit, zda měl mezi březnem a červencem 2007 Vodafone McLaren Mercedes v rozporu s článkem 151c Mezinárodního sportovního kodexu v nepovoleném držení dokumenty a důvěrné informace patřící Scuderii Ferrari Marlboro a to včetně informací, které mohly být použity pro návrh, konstrukci, kontrolu, testování, vývoj vozu Ferrari 2007," cituje autosport. com FIA.

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události