Motorsport

Kdo za Spyker? Spekuluje se o Winkelhockovi

Když minulý týden stáj Spyker odvolala svého jezdce Christijana Alberse, okamžitě se vyrojily spekulace o tom, kdo jej v kokpitu monopostu holandské stáje nahradí. Pouhé tři dny před prvními měřenými tréninky na okruhu Nürburgring zatím stále není jasno.

V Německu Winkelhock?

Samotná stáj stále mlčí jako hrob, na oficiálních webových stránkách Spykeru je i nadále jako jediný soutěžní jezdec veden Adrian Sutil. Kdo ale usedne do druhého vozu? "Nejlepší řešení pro Spyker by byl třetí pilot Markus Winkelhock. Pohybuje se během závodů ve stáji, vůz zná," prohlašoval už před týdnem expert na F1 Pavel Turek. A zdá se, že mu nakonec situace dá za pravdu.

Stejného názoru je totiž i německý list Bold-Zeitung, podle něhož už se šéf týmu Coline Kolles rozhodl, že druhým jezdcem, který bude v Německu pilotovat vůz Spyker, bude právě Winkelhock. U Spykeru je druhým rokem, z vozem tedy jezdí od samého začátku. Jenomže zřejmě půjde jen o krátkodobé řešení. Sám Winklehock totiž přiznal, že nemá takové sponzorské zázemí, aby mohl zůstat na místě druhého pilota až do konce sezony. „Pravděpodobně nebudu moci závodit po celou sezonu, protože nenesu sebou dostatek peněz od sponzorů," citoval Winkelhocka server f1sports.cz.

Na tahu je Klien

A tak se zdá nejpravděpodobnější, že po Velké ceně Evropy na Nürburgringu převezme Albersovo místo Rakušan Christijan Klien. Ten sice momentálně patří Hondě, kde působí jako testovací jezdec, Spyker už ale po něm sáhnul minulý týden při testech ve Spa. "Jsem vděčný Hondě, že nám pro testování ve Spa Christijana na jeden den uvolnila," prohlásil na webu Spykeru Kolles a ústa plná díků a chvály měl i Klien. "Jsem rád, že jsem mohl Spykeru pomoci při testování na mé oblíbené trati," uvedl jezdec.

I proto se stále více pravděpodobně jeví varianta, že to bude právě Klien, kdo usedne do kokpitu Spykeru. Zkušenosti závodníka už stačil nabrat u Jaguaru a Red Bullu, u Hondy je zatím jen testovacím pilotem.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události