Hokej

Hokejovou Spartu posílí "Kanaďan" Petr Nedvěd

Hokejová Sparta do svých řad ulovila zajímavou posilu. Tým úřadujícího šampiona totiž uzavřel roční kontrakt s útočníkem Petrem Nedvědem.

"Petr bude obrovským tahákem pro naše fanoušky a díky jeho mnohaletým zkušenostem z NHL očekáváme, že na sebe převezme velký také díl odpovědnosti", řekl pro server hcsparta.cz generální manažer Sparty Petr Bříza.

Druhý nejproduktivnější český rodák v dějinách NHL hrál za Spartu už v sezonách 1997/98 a během výluky v sezoně 2004/05. Minulou sezonu pak zahájil v Philadelphia Flyers, poté se stěhoval do Edmontonu a končil ve farmářském týmu Philadelphia Phantoms.

Liberecký rodák s Kanadským pasem si zahrál i za reprezentaci a to jak českou, tak i kanadskou. Tým javorových listů reprezentoval v roce 1994 na olympiádě v Lillehammeru, kde odehrál osm zápasů, dal pět branek a získal stříbrnou medaili. Český dres oblékl Petr Nedvěd o dva roky později, štěstí mu ale nepřinesl. Byl totiž členem mužstva, které si uřízlo ostudu na Světovém poháru, když prohrálo dva ze tří zápasů a to včetně ostudného debaklu s Neměckem.

V NHL Nedvěd sklízel největší úspěchy v týmech Vancouver Canucks, Pittsburgh Penguins a New York Rangers, s Pittsburghem se probojoval dokonce až do semifinále Stanley cupu, v němž ale v sezoně 1995/96 "Tučňáci"  podlehli v sedmém utkání Floridě. V dresu Sparty odehrál celkem 62 utkání, dal 26 branek a na dalších 21 nahrál.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události