Fotbal

Slavia je favorit, Žilina chce postoupit také

Favorit zítřejšího utkání 2. předkola Ligy mistrů mezi Slavií a Žilinou? Pražané. Tedy alespoň podle sázkových kanceláří.

Postup Slavie? Jasná věc

Podle všech domácích sázkových kanceláří je postup Slavie do boje s Ajaxem Amsterodam téměř jasnou věcí. Tedy alespoň podle vypsaných kurzů. Na postup Slavie se pohybují od 1,35 do 1,45:1, šance Žiliny naopak bookemakeři vypočítali na 2,5 - 2,7:1.

Své role si je vědoma i sama Slavia. "Náš klub v létě výrazně posílil, přišlo deset nových fotbalistů, každého slávistu musí pohled na nová jména v sestavě těšit, vždyť o Ligu mistrů s námi bude bojovat jeden z nejslavnějších českých fotbalistů Vladimír Šmicer," připomíná na slavia.cz generální ředitel klubu Petr Doležal.

Věří si i tým

Po remíze 0:0 v Žilině a nedělní ligové výhře 1:0 v Jablonci je cítit postupový optimismus i od samotných hráčů. "Takový zápas jsme potřebovali před odvetou se Žilinou odehrát,"  libuje si vítěz Ligy mistrů v sestavě Slavie Vladimír Šmicer. A spokojen byl i autor první soutěžní branky Slavie v novém ročníku Stanislav Vlček. "Myslím, že Jablonec potkalo něco podobného, co nás v Žilině, zaplatili daň premiérovému zápasu. Z naší strany to určitě bylo herně lepší než ve středu," věří kapitán.

Šmicer určitě nastoupí

Domácí trenér Karel Jarolím bude moci počítat s takřka stejným kádrem jako v Žilině; žádný z marodů se mu neuzdravil, takže po vyloučení Aračiče se mu ještě více zúžil výběr hráčů do obrany. Zranění nepustí na trávník brankáře Vorla, beky Hubáčka s Latkou a záložníka Šventa, navíc nemůže proti krajanům hrát ani útočník Ivana, který ještě není na pohárové soupisce. V Jablonci musel být střídán kvůli bolestem v zádech Šmicer, ale v pondělí už opět normálně trénoval a k zápasu by měl být připraven. Trenér Jarolím míní, že jeho svěřenci už nyní budou v lepším zápasovém rytmu. "V Žilině jsme absolvovali první soutěžní duel, nyní bychom již měli být rozehranější. Výsledek prvního zápasu je příznivější pro nás, ale postup je zcela otevřený. Chtěli jsme v Žilině vstřelit branku, což se nepovedlo. Ten výsledek je do odvety hodně ošemetný. Na Strahově budeme hrát jednoznačně na vítězství," zdůraznil kouč Slavie.

Slavia měla v Žilině skórovat

Jarolím před domácí odvetou považuje za značnou nevýhodu, že jeho hráči na Slovensku neskórovali. "Jakákoliv inkasovaná branka nám velí minimálně dvě vstřelit. Naopak výhodou je divácká kulisa. Věřím, že přijde dost diváků, kteří nám vytvoří opravdu domácí prostředí a kluky poženou k výhře," dodal Jarolím.
Kapitán Stanislav Vlček i přes očekávání těžkého zápasu prozradil, že nálada v kabině je výborná. "Nevím, zda je to zápas roku, jak každý říká. Ale důležitost souboje je velká a doufám, že nám to nohy svazovat nebude," řekl Vlček. Ideálním scénářem by podle něj byla rychle vstřelená branka. "Nejideálnější by bylo rychle vést 2:0," uvedl.

Žilina v úspěch věří také

Jenomže ani slovenský mistr po domácí remíze 0:0 neskládá zbraně. Tým o víkendu porazil v lize Ružomberok 3:1 a teď se chystá dobýt Prahu. "Rozhodně nebudeme jen bránit. Věřím, že jsme schopni v Praze vstřelit gól. A když se nám to podaří, bude muset dát na postup Slavia  dva, což pro ni nebude jednoduché," počítá na webu mskzilina.sk trenér Pavel Vrba. Na odpolední tiskové konferenci český kouč připomněl loňskou žilinskou sérii jednadvaceti zápasů bez prohry. "Teď už máme za sebou deset zápasů bez prorážky a já věřím, že Slavia nám ji nepřeruší. V loňské sezoně jsme jen jednou vyšli brankově naprázdno, teď nás to potkalo se Slavií, takže věřím, že se to nestane dvakrát za sebou," dodal Vrba.
Na to sází také kapitán týmu Zdeno Štrba. "Věřím, že v odvetě se nám podaří vstřelit gól, potom by Slavia musela dát dva. Když branku dáme, tak věřím, že z postupu do 3. předkola se budeme radovat my," řekl Štrba.

Zápas začíná zítra ve 20.45 hodin a Strahově a bude jej řídit trojice portugalských rozhodčích v čele s hlavním Gomesem.  

Předpokládané sestavy

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Dřížďal - Kalivoda, Švec, Tavares, Šmicer - Šenkeřík, Vlček.
Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, Leitner - Breška, Štrba, Devátý, Jež - Porázik, Štyvar.
 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události