Motorsport

McLaren se odvolal proti trestu z Velké ceny Maďarska

Stáj formule jedna McLaren dnes podala odvolání proti trestu z Velké ceny Maďarska, který ji připravil o body do Poháru konstruktérů. Tým tak pykal za kontroverzní manévr Fernanda Alonsa ze závěru kvalifikace, při němž obhájce titulu mistra světa zablokoval v boxech týmového kolegu Lewise Hamiltona a neumožnil mu zajet poslední rychlé kolo.

Alonso se díky tomu dostal na pole position, ale vzápětí o ni přišel. Na základě rozhodnutí komisařů musel startovat až z šestého místa a McLarenu bylo rozhodnutím FIA znemožněno v Maďarsku bodovat do poháru konstruktérů. McLaren podle pravidel oznámil do hodiny od rozhodnutí svůj úmysl se odvolat.

McLaren váhal s odvoláním 

Nicméně v neděli večer šéf McLarenu Ron Dennis naznačil, že tým své odvolání možná do konce nedotáhne. Dnes se ale McLaren přeci jen rozhodl své odvolání podat, Mezinárodní automobilové federaci to potvrdil Britský národní úřad motorsportu, který McLaren zastupuje. Odvolací soud Mezinárodní automobilové federace FIA se bude případem zabývat 13. září, kdy má na programu i jednání o údajné špionáži McLarenu u konkurenčního Ferrari.

 

Alonso v neděli na Hungaroringu nakonec dojel čtvrtý daleko za vítězným Hamiltonem. McLaren i tak vede v poháru konstruktérů o 19 bodů před Ferrari. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události