Motorsport

Alonso má údajně v úmyslu dodržet smlouvu s McLarenem

Manažer Fernanda Alonsa Luis Garcia Abad popřel, že by španělský pilot formule 1 ještě v průběhu tohoto roku opustil stáj McLaren. V brtském týmu se dvojnásobný mistr světa těžko vyrovnává s konkurencí nováčka Lewise Hamiltona. V rozhovoru pro list El País nicméně šampionův zástupce nevyloučil případný přestup v nové sezoně.

"Teď jsme v McLarenu, abychom získali třetí titul mistra světa," uvedl Abad. Manažer vyvrátil jiné spekulace španělských i britských médií, že by Alonso dostal od šéfa týmu Rona Dennise svolení k odchodu do jiného týmu. Dennis prý Abada ujistil, že McLaren chce smlouvu, kterou má Alonso ještě na dva roky, naplnit.

Není z čeho vybírat 

I když má Alonso smlouvu s McLarenem do roku 2009, podle názoru mnohých nebude Ron Dennis váhat rozloučit se s kýmkoliv, kdo půjde proti jeho týmu. Proto se spekuluje o tom, že by Alonso mohl odejít již na konci letošní sezóny. Podle Alonsova manažera stejně nemá jeho svěřenec pro dosažení svých cílů příliš na výběr: "Pro nás to není záležitostí peněz. Kdyby jsme šli po penězích, byli bychom v jiném týmu. Jsme u McLarenu, abychom vyhrávali závody a získali třetí titul. To je náš cíl. A v této době není až tolik možností, jen McLaren a Ferrari."

 

Odchod by nebyl jednoduchý

Španělský list Marca zase přišel s vysvětlením, že dvojnásobnému mistru světa okolí doporučilo McLaren neopouštět, protože pro španělské sponzory by nebylo tak snadné se z kontraktů vyvázat.
Spekulace o blížícím se Alonsově odchodu umírnil i šéf sportovního oddělení Mercedesu, dodavatele motorů pro britský tým. "Zdůraznil, že chce zůstat. Nemám žádné signály, že by to mělo být jinak, ty spekulace pocházejí zvenčí," řekl Norbert Haug německému listu Bild. Prozradil, že před příštím závodem, který se uskuteční 26. srpna v Istanbulu, by se měl uskutečnit velký vzájemný pohovor obou týmových jezdců.
Jejich vzájemná nevraživost vyvrcholila při kvalifikaci Velké ceny Maďarska, kde Alonso zablokoval nečekaného lídra MS Hamiltona při zastávce v boxech a znemožnil mu bojovat o pole position. "Už tam jsme s oběma důkladně promluvili. Ale před závodem v Turecku si všichni sedneme a interně dořešíme všechny nejasnosti. Když bude potřeba, tak i po zlém," dodal Haug.

Dva kohouti na jednom smetišti

Týmu podle něj nejde o to, aby si oba piloti vyloženě projevovali náklonnost a sympatie; požaduje po nich pouze to, aby se respektovali. "Nelze akceptovat chyby, které se děly v Maďarsku. Ale je třeba si uvědomit, že u nás bojují dva jezdci o titul mistra světa. To přináší určité napětí," upozornil Haug na známou skutečnost vycházející z přísloví o tom, že dva kohouti na jednom smetišti se těžko snesou.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události