Motorsport

Podle Häkkinena je příčinou napětí u McLarenu Alonso

Viníkem současné napjaté situace v McLarenu je podle bývalé hvězdy britsko-německé stáje Miky Häkkinena jednoznačně Fernando Alonso. Španělský šampion údajně nedokáže strávit, že má v debutantovi Lewisi Hamiltonovi silného soupeře. Finský pilot mimochodem získal s McLarenem tituly v letech 1998 a 1999.

"McLaren zachází s oběma stejně a Alonso prostě nedokáže tak silnou konkurenci nováčka akceptovat," uvedl Häkkinen na tiskové konferenci ve Venezuele v Caracasu. "Alonso je dvojnásobný mistr světa, zatímco Hamilton sotva začal s kariérou. Přesto mu připravuje spoustu problémů a Alonso si s ním neví rady," pokračoval Häkkinen.
O napjatém vztahu mezi oběma piloty McLarenu referují dnes a denně média na celém světě a spekulace přiživily zvláště události při poslední Grand Prix v Maďarsku, kde Alonso v závěru kvalifikace stál v boxech Hamiltonovi v cestě tak dlouho, až ten neměl dost času na boj o pole position. Po závodě Hamilton uvedl, že s ním týmový kolega nemluví, později se objevily i informace o odchodu Alonsa z týmu před vypršením smlouvy na konci roku 2008.

Hamilton spory s Alonsem popírá

Atmosféru se dnes pokusil uklidnit Hamilton. Vedoucí pilot seriálu f-1 v prohlášení týmu rezolutně odmítl, že by vedl s Alonsem válku. Připustil sice, že napětí v McLarenu existuje, ale označil je za pochopitelné. Zvlášť za situace, kdy tým musí řešit i špionážní aféru s konkurenčním Ferrari.
"Když má tým dva tak vyrovnané jezdce, možná ty nejvyrovnanější vůbec, přináší to tlak. A je extrémně těžké pro všechny zůstat fair a uvolněný. Proto mi někdy připadá, že je (Alonso) upřednostňován, a naopak," uvedl dvaadvacetiletý Brit.
"Oba jsme vysoce soutěživí, ambiciózní piloti, kteří chtějí vítězit. Ale nejsme ve válce, jak se píše," dodal s tím, že po "maďarském" víkendu spolu oba již hovořili a hodlají pokračovat v profesionální spolupráci. Hamilton zároveň potvrdil, že mezi oběma rivaly dojde během současné letní pauzy před závodem v Turecku k další schůzce.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události