Hokej

Růžička: Chceme na zápasech osm až deset tisíc lidí

Růžička: Chceme na zápasech osm až deset tisíc lidí
Zdroj: Dušan Vrbecký

S nižším rozpočtem, omlazeným kádrem, novým logem, ale i se smělými ambicemi vstupuje do nové sezony hokejová Slavia Praha. Nově chce podle slov svého generálního manažera Vladimíra Růžičky mnohem více spolupracovat s fanoušky a v Sazka Aréně jim nabídnout co nejlepší hokej v komfortním prostředí.

Slavia chce víc diváků 

V minulé sezoně nebyly návštěvy na Slavii právě vysoké, v Sazka Aréně se často "tísnilo" jen několik tisícovek lidí. Chcete návštěvy navýšit?

"Naše představa je, že na zápasy bude chodit okolo osmi až deseti tisíc diváků. Nepočítám do toho výjimečné zápasy, jako jsou derby se Spartou či utkání s Pardubicemi, na ty bývají návštěvy ještě vyšší. Ale uvědomujeme si, že v minulých letech jsme otázku vztahu k fanouškům neřešili tak, jak bychom asi měli. Proto například máme nové logo, které je zaměřeno na mladé anoušky, proto budeme lidem vycházet vstříc více, než v minulosti."

Na jednu stranu chcete přilákat diváky, na druhou stranu ale kádr opustila některá "jména"...

"Ale také jsme nové posily přivedli. Jsou jimi Tomáš Micka, Karol Sloboda a Roman Němeček. Tomáš Micka je Slávista, jenž hrál v Kanadě, Trenčíně a v Ústí nad Labem, kde se nám velice líbil. Měli jsme proto obrovský zájem, aby se vrátil k nám, i když měl hodně nabídek. Karola Slobodu jsem si nechal sledovat ve Skalici a Bratislavě, hrál i v Americe a chvíli ve Spartě. Zatím jsem s ním velice spokojený. Navíc jsou oba praváci, a nám právě obránci hrající na pravou stranu po odchodu Honzy Nováka chyběli. Počítáme i s Petrem Kadlecem, kterého nám poslali zpátky z Omsku, protože neprošel lékařskou prohlídkou. Zatím jsme se dohodli do listopadu a pak uvidíme, co bude dál. Třeba uzavřeme nový kontrakt, pokud tedy nedostane nabídku ze zahraničí."

Přijde ještě Vašíček?

Jiní hráči ale odešli...

"Smlouva vypršela Dominiku Graňákovi, Vladimír Sobotka má podepsanou smlouvu do Bostonu a s tím se nedá nic dělat, i když pro nás šlo i přes jeho věk o klíčového hokejistu. Přejme  mu, ať se mu v NHL daří. Radku Dlouhému s Lukášem Hronkem a Lukášovi Havlovi končily smlouvy a my je neobnovili."

Žije ještě stále možnost, že by Slavii posílil i Josef Vašíček?

"Necháváme to otevřené, mluvili jsme spolu. Dávám tomu deset, patnáct procent, ale pokud by neměl nabídku z Ameriky nebo Ruska, je to náš hráč  a my bychom samozřejmě chtěli, aby hrál za nás. Jsme domluveni, ale nebudeme předbíhat."

Nebojíte se, že po odchodu "hvězd" opadne i zájem diváků?

"Hvězdné hráče jsme opravdu vyměnili za mladší hokejisty, já ale sázím na to, že budeme hrát hokej, jaký jsme hrávali před pár lety, tedy hodně důrazný, kanadský. I kvůli tomu jsme zmenšili hřiště na nejmenší možné rozměry. Navíc nám loňský rok ukázal, že i když jsme měli hodně silné mužstvo, stejně jsme po třinácti kolech byli předposlední. Proto jsem raději, že zapojíme hráče, kteří na to budou mít a budou chtít hrát. Slavia pracuje dobře s mládeží, tak toho musíme využít."

V týmu ale zůstávají i zkušené opory Josef Beránek, Michal Sup, Jaroslav Bednář...

"To je právě důležité pro skladbu mužstva, zkušení kluci jsou ti, kdo mužstvo povedou a je to obrovská výhoda pro mladé kluky, jedině tak se mohou něco naučit od hráčů, co už mají něco za sebou.  Mladí to ženou dobředu, ale zkušení si je musí srovnat a trochu je krotit. Těžko může mužstvu šéfovat devatenáctiletý kluk."

Farma v Havlíčkově Brodě funguje

Také máte "farmu" v Havlíčkově Brodě. Chystáte spolupráci i s tímto klubem?

"Tam je celá řada dobrých hráčů, které sledujeme, během srpna by asi šest hráčů z Brodu mělo jet s námi na přípravné zápasy. Když pak přijdou v sezoně zranění a musíte domlouvat různá hostování, není to ideální. A spolupráce s Brodem by to měla vyřešit. Už loňský rok nám ukázal, že to funguje dobře."

Takže počítáte s tím, že budete využívat hráče z Brodu i během sezony nebo naopak posílat tam ty, kterým se nebude dařit?

"Těžko říct, jak to všechno bude. Teď tu s námi například ténuje mladý brankář Linhart, protože Domink Furch odejl na turnaj osmnáctek. Do Norimberka s námi jede hned šest hráčů z Brodu, abychom se podívali, jak na tom jsou.  V Brodě je hodně mladých hráčů, kteří si tam zahrají 1. ligu za muže, ale zároveň cítí, že mají šanci se ukázat i u nás."

Jak máte vyřešenu brankářskou otázku?

"Jasnou jedničkou je Adam Svoboda. Věřím, že svou pozici potvrdí a bude chytat dobře. Jinak v Brodě máme Jardu Suchana a Standu Nerudu, oba jsou to výborní brankáři, kteří jsou v záloze."  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události