Sport

Do Ósaky jede dvaadvacet českých atletů

Do Ósaky jede dvaadvacet českých atletů

Celkem dvaadvacet jmen čítá česká atletická reprezentace, která se v nejbližších dnech vydá na světový šampionát do japonské Ósaky. Mezi nominovanými nechybí ani nestor českých desetibojařů Tomáš Dvořák.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Dvořák: Možná budu nejstarší

Právě Dvořák totiž jede na své už osmé mistrovství světa, to první absolvoval před čtrnácti lety v Německu. „Jedu na šampionát téměř jako inventář, asi budu nejstarším závodníkem českého týmu a možná i šampionátu," vtipkoval Dvořák, který prý hodlá závodit tak dlouho, než ho na soutěži překoná některý z jeho mladých svěřenců.

Jenomže do Japonska ještě vůbec nemusí odcestovat. "Řeším nějaké zdravotní neduhy, ale doufám, že to dopadne dobře. Medaili neplánuji, ale chtěl bych důstojně zakončit soutěž. Těším se, jediné, co mi schází, je uzdravená noha, ale následující tři týdny snad dají, aby bylo vše v pořádku. Do Japonska chci jet závodit, ne na výlet. Zatnu zuby a věřím, že to dopadne dobře," věří Dvořák, jehož zlobí poraněná pata, a který se definitivně rozhodně ještě před svým plánovaným čtvrtečním odletem. "Uvidíme, jak dopdne konzultace u docenta Koláře.

Jede dvaadvacet sportovců   

Do Ósaky nakonec odcestuje deset aletů a dvanáct atletek. „Nominace je téměř uzavřena, bylo nominováno 10 mužů a 12 žen. Limit mohou ale ještě mohli dnes splnit sportovci na univerziádě. Mezi dvaadvaceti jmény je jedenadvacet těch, kteří splnili kritéria Českého atletického svazu, což je méně, než jsem čekal. Věřil jsem, že se dostaneme na číslo okolo třicítky. Z absolutní špičky chybí jen Adam Ptáček, do Ósaky tady odlétá silná reprezentace," říká trenér českého týmu Václav Fišer.

Medailové ambice? Uvidíme

A jaké mají čeští atleti na mistrovství světa plány? "Každý chce uspět, tak uvidíme," říká skromě čerstvá česká rekordmanka ve skoku o tyči Kateřina Baďurová. To trenér má jasno. "Na první místě jmenuji Romana Šebrleho, který je ve velké pohodě. Kateřina Baďurová skáče v úžasné formě, věřím, že 480 cm skočí právě v Japonsku. Věra Cechlová má za sebou vítězný závod a i ona by mohla promluvit do konečného pořadí. No a rádi bychom si zopakovali také loňské překvapení Tomáše Janků," přeje si Fišer.

Nominace atletů na MS v Ósace

Muži

Výška: Jaroslav Bába, Tomáš Janků, Svatoslav Ton

Tyč: Michal Balner

Koule: Petr Stehlík, Antonín Žalský

Oštěp: Miroslav Guzdek

Desetiboj: Tomáš Dvořák, Josef Karas, Roman Šebrle

Ženy 

400 m překážky: Zuzana Hejnová

Výška: Romana Dubnová, Barbora laláková, Iva Straková

Tyč: kateřina Baďurová, Pavla Rybová

Dálka: Denisa Ščerbová

Disk: Věra cachlová - Pospíšilová

Kladivo: Lenka Ledvinová

Oštěp: Barbora Špotáková, Nikola Brejchová

Sedmiboj: Denisa Ščerbová

Chůze - 20 km: Barbora Dibelková

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události