Sport

Atleti vtipkovali, Janků chce sníst "jedovatou" rybu

V dobrém rozmaru odjíždějí čeští alteti na blížící se svěřový šampionát do Japonska. Tedy alespoň někteří. Například výškař Tomáš Janků se prý chystá před kvalifikací sníst pověstnou japonskou jedovatou rybu.

Uvidíme, co kuchař

"Určitě si ji dám den před kvalifikcí. Prý záleží jen na tom, jak ji kuchař upraví a podle toho se buď otrávíte, nebo ne, protože je do poloviny jedovatá. Tak jsem zvědavý, co mě čeká," žertoval český výškař Tomáš Janků, který je před odletem v dobré formě. "Myslím, že je celá špička vyrovnaná, jen Holm na posledním mítingu trochu odskočil, ale dá se s ním bojovat," dodal už vážnější Janků na adresu svých sportovních ambicí.

Dvořák vzpomínal na samuraje

Desetibojař Tomáš Dvořák ale vzápětí vše vrátil do žertovné pozice. Vzpomněl si totiž na osm let starý halový šampionát v Maebaši, kde prý se v noci konaly na chodbách hotelu zajímavé souboje. "V Maebaši pořádali Tomáš Janků s Romanem Šebrlem na chodbách hotelu noční samurajské bitvy. Kluci si koupili samurajské meče, vzali si na sebe hotelová kimona a šermovali," usmíval se Dvořák. Je prý zvědavý, zda se bude něco podobného opakovat, sám Janků si ale moc jistý nebyl. Tentokrát totiž bude "pod dozorem" své přítelkyně výškařky Kateřiny Baďurové a ta má o podobných radovánkách jasno. "Doufám, že já u toho nebudu. A myslím, že ani v jídle nebudu experimentovat. Ale japonská kuchybě je lehká a zdravá, takže se nebojím nějakých potíží v tomto směru," dodala na adresu svého přítele a jeho kulinářské spády. 

 

Janků prý japonsky umí

Tomáš Janků měl vůbec na tiskové konferenci dobrou náladu. "Jelikož umím na rozdíl od ostatních kluků perfektně japonsky, do Ósaky se těším," nadhodil. Dvořák ale jeho skutečné znalosti japonštiny brzo uvedl na pravou míru. "Je to tak. Jen zapomněl říct, že když se učil japonsky dobrý den, zapamatoval si, že to zní nějak jako "aligátor" a když měl pak pozdravit, řekl krokodýl."

Odlétají už tento týden

Jako první do Ósaky už v sobotu odcestoval desetibojař Roman Šebrle, další část výpravy odletí ve čtvrtek a poslední příští úterý. "Na aklimatizaci potřebujeme minimálně osm dní, nemůžeme tam ale zase být příliš dlouho, protože se nedá moc trénovat a sportovcům by to spíš uškodilo," doplnil trenér Václav Fišer.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události