Sport

Baďurová: Samurajské bitvy Tomáše soudcovat nebudu

Baďurová: Samurajské bitvy Tomáše soudcovat nebudu
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Se smělými plány a velkými ambicemi zítra odletí do japonské Ósaky jedna z medailových nadějí české atletiky tyčkařka Kateřina Baďurová. Na "venkovní" mistrovství světa dospělých sice jede vůbec poprvé, přesto by mohla patřit mezi favoritky.

Každá bude chtít vyhrát 

Sympatická černovláska má za sebou mezi seniory zatím pouze halové mistrovství světa v Budapešti, reprezentovala ale i na olympiádě v Aténách, kde ve dvaadvaceti letech skončila dvanáctá. Krom toho byla na dvou evropských šampionátech pod širým nebem a na dvou v hale, na výrazný úspěch ale zatím stále čeká.

Jenomže letos má excelentní formu. Před měsícem ve Stockholmu překonala český rekord a  tak tyčkařka pomýšlí na lepší umístění, než v Řecku. Přesto všechno zůstává Baďurová skromnou dívkou z Ostravy s respektem k soupeřkám. "Rozhodně nebude soupeřkou jen Jelena Isinbajev. Každá z nás se bude chtít na mistrovství světa vytáhnout, každá bude chtít získat medaili," tuší Kateřina Baďurová.

I ona ale myslí na co nejlepší umístění. "To je jasné. Ale bude záležet na momentální formě. A jestli zrovna v Ósace skočím 480 cm? Bylo by to krásné, ale je to ještě daleko," přemýšlí  dívka, která před měsícem posunula český i osobní rekord na hranici 470 cm.

Společnost jí bude dělat přítel

Do Ósaky navíc nejde sama, společnost jí tam bude dělat její přítel a výškař Tomáš Janků. Na toho se nedávno provalilo, že před osmi lety v japonském Maebaši při halovém světovém šampionátu provozoval po nocích samurajské souboje s Romanem Šebrlem. Jenomže tentokrát bude pod dozorem Baďurové. "Doufám, že se ničeho takového nebudu muset účastnit," prohodila s úsměvem půvabná atletka s jasným vzkazem pro Janků, aby se do podobných dobrodružství tentokrát nepouštěl.

Do Japonska se ale česká tyčkařka těší. "Doufám, že budu mít čas i na to, abych poznala Japonsko. Je to krásná země," těší se na předzávodní období, v němž bude mimo jiné probíhat i aklimatizace v novém prostředí. "Určitě ochutnám i něco z japonské kuchyně, ale experimentovat nebudu. Japonská jídla jsou zdravá, snad si vyberu," věří.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události