Fotbal

Trenér Arsenalu Wenger chce dojít až do finále Ligy mistrů

Trenér Arsenalu Wenger chce dojít až do finále Ligy mistrů

Francouzský trenér londýnského Arsenalu Arséne Wenger má na prahu nové sezony odvážné cíle. Francouzský stratég svůj tým touží znovu dovést až do finále nejprestižnější klubové soutěže, v němž loni "Kanonýři" podlehli až v závěru Barceloně.

 "Finále? Myslím, že je možné, abychom se tam zase dostali. Hlavně se nám ale musí vyhýbat zranění," uvedl Wenger na tiskové konferenci v břevnovském hotelu Crowne Plaza. Sedmapadesátiletý kouč vede Arsenal už od roku 1996 a pomohl mu ke třem ligovým titulům. Přestože po loňské sezoně, v níž Arsenal skončil až čtvrtý, uvažoval o odchodu, nyní je znovu plný elánu.

Arsenal musí postoupit

Kdyby se Arsenal přes Spartu neprokousal do základní skupiny, byla by to pro klub ze severního Londýna katastrofa. "Ale tento tým má pořád velký potenciál," nepřipouštěl si sedmapadesátiletý kouč možný nezdar. Nyní myslí Wenger jen na to, jak odstranit z cesty Spartu. "Jaké máme priority pro letošní sezonu? Hlavně vyhrát středeční zápas v Praze," řekl s úsměvem Wenger. "Ale známe i sílu Sparty, pro oba týmy to bude nesmírně důležitý zápas. Dobře víme, že se před námi ten červený koberec sám nerozhrne," uvedl Wenger.

Rosický je klíčový hráč Arsenalu

Jedním z klíčových mužů londýnského klubu má být i záložník Tomáš Rosický, jehož služby si Wenger nemůže vynachválit. Kapitán české reprezentace má na svých bedrech ve své druhé sezoně v Arsenalu nést ještě větší zodpovědnost než loni, kdy v Londýně začínal. "Tomáš je pro mě velmi důležitý, je to takový VIP hráč," líčil Wenger. "Je extrémně talentovaný, má veškerý můj respekt a co je nejdůležitější, chová se jako pravý týmový hráč. Můžu jen blahopřát k tomu, jak tady byl vychován," složil Wenger hold trenérům Sparty.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události