Fotbal

Slavii čeká ještě jeden a nejtěžší krok

Slavii čeká ještě jeden a nejtěžší krok

Trenér pražské Slavie Karel Jarolím i hráči po výhře 1:0 v prvním utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů na hřišti Ajaxu Amsterdam ví, že postoupit do základní skupiny prestižní soutěže nebude lehký úkol. Za sebou mají totiž první poločas dvojzápasového duelu.

"Dobře si ale uvědomujeme, že jsme jen v poločase. Jeden krok jsme udělali, odveta bude nesmírně těžká," prohlásil po včerejším zápase v Amsterdamu Jarolím. Jeho protějšek Nizozemec Henk ten Cate k tomu dodal: "Bitva ještě není prohraná, náš tým je schopný situaci v Praze zvládnout. Když využijeme šance, tak můžeme postoupit."

Mužem zápasu se stal gólman Vaniak 

Hrdinou zápase byl jednoznačně Martin Vaniak. Brankář Slavie zlikvidoval řadu šancí domácích včetně penalty vyhlášeného kanonýra Huntelaara. "Jsme v poločase, musíme být na zemi. Ajax ukázal, že je velmi silný a odveta bude ještě nesmírně náročná," zdůraznil šestatřicetiletý Vaniak. Ten ani v pátém soutěžním zápase v barvách Slavie neinkasoval a čisté konto již drží 480 minut.
"Jsem rád, že jsem mužstvu pomohl, ale vyhrál celý tým, kluci odvedli výborný výkon. Penalta bohužel byla a před střelou Huntelaara se mi honilo hlavou, že mě zkusí propálit středem. Potom jsem viděl že se dívá na moji levou stranu a to byl signál, že to kopne na druhou stranu. Vrhl jsem se tam a málem jsem to přeletěl. Naštěstí trochu podklouzl, takže jsem měl i štěstí," přiznal Vaniak.

Kalivoda penalty umí

Naopak David Kalivoda byl ze značky pokutového kopu úspěšný. "Před zápasem bylo určeno více střelců, všichni ti, co je nacvičujeme. Mně se v poslední době penalty dařily a věřil jsem si. Určitě jsem cítil nervozitu. Tíha zodpovědnosti byla totiž strašně veliká, všichni devadesát minut dřeli a tento moment mohl souboj zvrátit," řekl Kalivoda. Domácí odveta rozhodně nebude formalitou a výsledek z Amsterdamu vyvolává vzpomínky na sedm let staré hořké vyřazení od Šachtaru Doněck. Tehdy také slávisté na půdě soupeře vyhráli 1:0, ale v domácí odvetě náskok neudrželi a v nastaveném čase inkasovali. Po prodloužení se pak z postupu radoval soupeř. Na lavičce u toho byl i současný kouč Karel Jarolím, tehdy jako asistent. Také proto byl po úspěchu na Ajaxu před odvetou hodně opatrný, nechce dopustit podobné zklamání. "Jednou jsem takovou situaci zažil a podruhé bych to rozhodně nechtěl. Půjde o to zvolit tu nejlepší taktiku," řekl Jarolím. Pevně věří, že jeho hráči nebudou v euforii, ale zůstanou i nadále při zemi.

Slavie může na Strahově počítat se zkušeným Šmicrem

V Praze už bude moci hrát Vladimír Šmicer a jeho zkušenosti by měly být obrovským přínosem pro celé mužstvo. Trenér se naopak bude muset obejít bez Šenkeříka. Útočník Slavie totiž včera viděl druhou žlutou kartu. Od Ajaxu se vzhledem k výsledku úvodního duelu dá i na Strahově očekávat útočné pojetí hry, což by mohla být opět výhoda pro Slavii. Její hra je totiž založena na zabezpečené defenzivě a rychlých protiútocích.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události