Sport

Dvořák: Skončím, až mě porazí někdo z mých svěřenců

Už na své osmé mistrovství světa odletěl včara do japonské Ósaky česká desetibojař Tomáš Dvořák. Trojnásobný mistr světa v královně altetických sportů si chce podle svých slov závod užít, zatím ale bojuje z obraženou patou, která by mu mohla start na šampionátu pokazit.

Do Japonska jen jako turista nechce 

"Nechci jet jako turista, jsem sportovec a do Japonska si jedu zazávodit," říká odhodlaně Dvořák. Do závodu zbývají tři týdny a tak má podle svých slov ještě čas zranění doléčit: "Dokro mi poradil, jak na to, věřím, že se dám do závodu dohromady."

Právě zranění ho přitom v poslední době sužují při závodech takřka se železnou pravidelností. "Ale stejně jsem si každý závod užil. I ten poslední kladenský, i když i tam mě trápilo zdraví. Nakonec poslední závod, při kterém mě nic nterápilo, a který jsem prošel úplně v pohodě, byl někdy v osmnácti letech," zalovil v paměti pětatřicetiletý desetibojař.

Skončím, až mě kluci překonají

V Japonsku bude Dvořák nejstarším členem české výpravy a jak sám předpokládá, možná i celého šampionátu. "Jsem už takový živý inventář. Možná tam opravdu budu nejstarší. No a co?" zavtipkoval. Jenomže kromě věku se Tomáš Dvořák může pochlubit i zkušenostmi. Vždyť už má svou vlastní desetibojařskou skupinu, ve které je trenérem a své umění se snaží přenést na nové naděje českého desetiboje. "Kluci mě  litujou, že mám zdravotní problém, protože viděli, co sil mě stála příprava s nimi," usmál se atlet. 

O motivaci se prý svým svěřencům postaral sám. "Řekl jsem jim, že až mě jeden z nich překoná, skončím s aktivním závoděním. Jen doufám, že nebudou usilovat o moje zdraví a že se jim nebude dařit moc rychle," zapřemýšlel s tím, že by se nerad s kariérou loučil moc rychle.  

Dvořák má podle všeho šanci vyrovnat rekord v účastech na desetibojařském šampionátu, on sám prý ale podobné statistiky nesleduje. "To mi vnucují novináři. Mě je to jedno," prohodil věčně usměvavý Dvořák.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události