Motorsport

Ital Antonio Cairoli se stal mistrem světa ve třídě MX 2

Velká cena Severního Irska, která nesla pořadové číslo 13, nebyla daleko od toho, aby si získala přívlastek, který je s tímto magickým číslem spojován, tedy nešťastná. Tréninky musely být zrušeny, protože dráha nedokázala absorbovat obrovské množství vody, které na ni během páteční noci spadlo a ani sobota neslibovala žádné zlepšení. Nakonec se počasí umoudřilo, pořadatelé vyvinuli obrovské úsilí a - konec dobrý, všechno dobré.

Upustilo se od kvalifikačních jízd ve třídě MX2, jezdci se do závodu kvalifikovali časy v měřeném tréninku a časovou ztrátu se nakonec podařilo eliminovat natolik, že se samotný závod odvíjel podle zaběhaného scénáře. A bylo se nač dívat.

Vedoucí jezdec v průběžném pořadí, kterým je od prvního závodu v Nizozemí Antonio Cairoli, dobře věděl, že v případě zisku 27 bodů může být předčasně korunován světovým šampionem. Nakonec z očekávaného souboje Cairoli vs.Pourcel sešlo, protože úřadující mistr světa havaroval v nedělním warm-upu, poranil si rameno a po převozu do nemocnice zazněl jasný a tvrdý verdikt: „Pourcel do GP Severního Irska nenastoupí!".

Tím se zjednodušila Cairoliho cesta za světovým titulem a nakonec se mohl radovat už po vítězství v první jízdě. Celý tým Yamaha De Carli bouřlivě oslavoval zisk titulu, ale zároveň se velmi zodpovědně připravovali na druhou jízdu. A jejich snaha nevyzněla naprázdno. Cairoli vyhrál i druhou jízdu a potvrdil, že titul Mistra světa je ve správných rukou.

Velice dobře zajel Brit Tommy Searle, který v první jízdě dojel druhý a v jízdě druhé ještě pár desítek metrů před cílem vedl. Nedokázal však čelit soustředěnému nátlaku ze strany Antonia Cairoliho, pod tlakem vyrobil hrubou chybu a toho nemohl italský borec nevyužít. I tak jsou dvě druhá místa pro Searleho velmi dobrým výsledkem a protože Pourcel neveze z Moneyglass Demesne ani bod, stáhl náskok francouzského motokrosaře na pouhých pět bodů.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události