Motorsport

Ve Velké Británii kraloval domácí motokrosař Searle

GP Velké Británie se nesla ve znamení soubojů jezdců, kteří obvykle na prvních místech nefigurují. Bylo to způsobeno tím, že nestartoval Antonio Cairoli, kterému od Velké ceny Severního Irska patří titul světového šampiona a také tím, že Christophe Pourcel podstoupil operaci ramena a ta mu znemožnila nastoupit do dnešních závodů.

Celkově vyhrál domácí závodník Tommy Searle, který těžce nesl fakt, že mu uniklo vítězství v první rozjížďce, ale do druhé jízdy se dal psychicky do pořádku a s přehledem vyhrál před překvapením dnešní GP Jeremy Tarouxem.

Searle se navíc dnešním bodovým ziskem dostal v průběžném pořadí před druhého Pourcela a dokonce se mu vzdálil o 42 bodů. Před poslední GP v Lierop má velkou šanci celkově druhé místo udržet a to by bylo určitě jedno z největších překvapení letošního seriálu Velkých cen v motokrosu ve třídě MX2. Ale Saerle si o místo na podiu říkal celou sezonu vynikajícími výkony v jednotlivých VC a stálostí své formy bral klid mnohem zkušenějším jezdcům.

Před posledním závodem letošní sezony máme tedy vyluštěnou i druhou tajenku a tou je obsazení druhého místa. Po výkonech, které Tommy Searle předvádí, lze jen těžko doufat, že by připustil jakékoli pochyby o tom, že to bude právě on, kdo dosedne na trůn vicemistra světa.

I třetí příčka má svého majitele a tím se stane, i přes svou neúčast na dvou podnicích, Christophe Pourcel. V průběhu sezony si vyjel takový náskok, že teď může v klidu rehabilitovat, aniž by se musel o svůj post obávat.

GP Nizozemí může tedy zamíchat pouze pořadím od čtvrtého místa dále. Podium už má své majitele, a tak, co se postavení na stupních vítězů týče, je těsně před koncem seriálu 2007 už dobojováno.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události