Hokej

Robert Reichel: V kabině jsem stále hráčem

Jako kapitán dovedl českou reprezentaci k titulům mistrů světa, jako kapitán Litvínova by rád byl u toho, až se tým znovu dostane do absolutní domácí špičky. Sám se na tom může podílat hned na několika frontách. Robert Reichel totiž kormě hráčských povinností zvládá i ty manažerské.

Musím zvládat všechno

V Litvínově jste hráč, kapitán a sportovní manažer. Ve které roli se cítíte nejlépe?

"To je jedno. Mám zodpovědnost za veškerou sportovní činnost klubu, a pro to dělám všechno všude, kde je to potřeba. Ať už nahoře v kanceláři, nebo dole na ledě. Když přijdu do kabiny, jsem hráč a tak to zatím funguje. Žádný problém s tím nebyl. No a pokud by  problém vznikl, funci bych nedělal."

A jak vás z tohoto pohledu berou spoluhráči?

"Úplně normálně, tedy aspoň věřím. Když jsem v kabině, jsem prostě hráč."

Jak jste coby manažer spokojen s kádrem, který máte v k dispozici?

"Tým se oproti loňsku příliš nezměnil, odešlo sice pár hráčů, ale přišli jiní. Bahenský s Machuldou, kteří u nás byli na zkoušce, si řekli o angažmá, navíc jsou oba odchovanci Litvínova, stejně jako další posila brankář Petr Franěk. Chceme jít takovou cestou a věříme, že se nám  podaří začlenit i juniory, kteří jsou momentálně v reprezentaci do 20 let. Je jen na nich, jak se ukážou."

V čem bude síla letošního litvínovského kádru?

"Určitě v tom, že potáhneme za jeden provaz. V tom bude silné a když se nám to vedlo tři čtvrtě loňské sezony, proč by to nemělo vycházet letos?"

 

Odchody juniorů do nižších soutěží jsou problémem

Mluvíte-li o juniorech, ti dnes často hodně brzo odcházejí do zámoří...

"Je těžké udržet hráče, pokud má šanci hrát NHL. Je hloupost je držet, a vlastně ani nemůžeme. Všechno je dané smlouvou s IIHF."

Jenomže do NHL jich jde minimum, mnohem více jich končí v nižších soutěžích...

"To už problém je. Hráčům to neprospívá a za tím si stojím. Je pro ně lepší být tady a hrát juniorský hokej nebo 1. ligu u nás, protože jim to dá mnohem víc. Pokud na to hráč má, měl by dostat mezi muži příležitost doma." 

Litvínovský klub má před sebou možná docela solidní budoucnost, postavil se za něj silný partner. Dává vám to větší klid do další práce?

"Máme určitou garanci, že klub bude fungovat. Jsem tu čtyři roky a teprve nyní se za nás opradu postavil silný partner, který má zájem dávat prostředky, aby se tu hrál dobrý hokej jak mezi seniory, tak u mládeže. Jsme ale na začátku cesty, přesto věřím, že Litvínov může jít vysoko."

Vy spou s Jiřím Šlégrem jste se do Litvínova už vrátili, nebavil jste se o podobné možnosti i s Martinem Ručínským? Pro klub by to určitě bylo další posílení...

"To je zatím zbytečné, Martin má ještě smlouvu v St. Louis. Navíc měl dost zdravotních problémů a je na nic předvídat, co bude příští rok. Jsme spolu sice v kontaktu, ale pokud bude mít chuť hrát, je jen na něm, kde to bude, jestli v zámoří, nebo tady."

Reprezentace? Ne!

Vaše jméno bylo zmiňováno i v souvislosti s národním týmem...

"Byl jsem kontaktován, ale pro mě to momentálně není přístupné. Mám dost práce v Litvínov a hrát ještě za reprezentaci by asi nešlo."

A co v jiné funkci, jako má třeba Karel Poborský u fotbalového týmu?

"Zatím nevím, co bude v budoucnosti. Jsem vázaný v Litvínově, kde jsem spokojený."

Je podle vás potřeba, aby někdo takový u týmu vůbec byl?

"Nevím, reprezentace fungovala vždycky dobře a že se poslední rok nepovedlo mistrovství světa,  to se stalo i jiným zemím, Kanadě, Švédsku, Finsku... Prostě jsme vypadli v play off v jediném zápase. Nebral bych to jako krizi. Krizí je spíš to, že osmnáctka vypadla z elitní skupiny mistrovství světa. To je špatné."

Nicméně  asi není normální, když si pár měsíců po šampionátu začnou hráč a trenér přes média vyměňovat názory na to, co se udělalo špatně...

"Něco se řeklo, něco se napsalo, ale nebyl jsem u toho, proto bych to nechtěl hodnotit. Pokud  to člověk neřekne z očí do očí, ale přes noviny, těžko určit, co z toho je pravda."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události