Sport

Baďurová: Jen jsem se smála

Neobyčejný den včera v japonské Ósace prožila česká tyčkařka Kateřina Baďurová. Sympatická usměvavá bruneta o pět centimetrů navýšila dosavadní český rekord, což jí vyneslo stříbrnou medaili.

Šla se zeptat rozhodčích, jestli je opravdu druhá 

"Jsem šťastná a musím se jenom smát, moc mi to nemyslí," zářila hned po závodě v mixzóně Baďurová. Poprvé v kariéře byla na mistrovství světa a hned si skočila pro medaili. Jejím největším závodem bylo přitom až dosud olympijské finále v Aténách, kde atletka skončila dvanáctá. Však také dlouho sama nemohla uvěřit, že se jí opravdu splnil medialový sen. "Když jsem skočila těch 475, byly v soutěži ještě čtyři soupeřky. Modlila jsem se, aby to stačilo. Uvěřila jsem vlastně až tehdy, když Pyrek shodila poslední pokus na 480 centimetrech. Radši jsem se šla zeptat rozhodčích, jestli jsem opravdu druhá," prohodila nevěřícně.

Přitom ještě před šampionátem i přes veškerá prohlášení atletických činovníků o medailové naději sama zůstávala skromná. "Každá z nás bude chtít vyhrát, soupeřek bude spousta," říkala. V závodě se nakonec ukázalo, že jedinou atletkou, která pro ni byla soupeřkou, zůstala Ruska Jelena Isinbajeva. A přitom ještě na výšce 470 cm Baďurová trnula, zda se na další pokus vůbec dostane. Svůj dosavadní rekord totiž vyrovnala až třetím pokusem. "Na těch 470 cm si moc nepamatuji. Shodila jsem to tricákem a trochu mi zatrnulo. Bála jsem se, abych se nepolekala třetího pokusu, ale dopadlo to dobře. A na 475 centimetrech? To jsem si vybrala štěstí, které mi kdy chybělo," oddechla si.

Přibude další medaile do "rodiny"?

Čerstvá vicemistryně  světa si ovšem ani po závodě moc neodpočine. Už dnes totiž bude držet palce svému příteli výškaři Tomáši Janků. "Slavit ještě nebudu. Teď  skáče Tomáš ve výšce, takže ho budu hlídat, aby se příliš nezbláznil. Moje finále sledoval z hotelu a prý samou radostí zboural postel," žertovala Baďurová.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události