Fotbal

Šmicer prý na lavičce trpěl, do skupiny chce Liverpool

Všichni kolem kabiny Slavie na něj volali "Štístko". A on jím asi opravdu je. Kam Vladimír Šmicer přijde, tak rozdává úsměvy a vyhrává se. A i když si proti Ajaxu téměř nezahrál, pomohl Slavii k historickému postupu do Ligy mistrů.


Zápas protrpěl na lavičce 

Užil jste si oslavy?

"Ani moc ne, ať si raději užijí ti, co to skutečně vyhráli. Já nastoupil dohromady na deset minut. Mám z toho smíšené pocity, jsem i trochu naštvaný, že jsem odehrál tak málo."

Co se vlastně stalo? Proč jste už ve 13. minutě střídal?

"Už při rozcvičení jsem cítil sval a při srpintech na začátku zápasu se to ozývalo čím dál víc. Kdybych hrál, mohl jsem si ublížit i víc, takže jsem šel raději dolů."

Takže to nebyl následek faulu, který na vás byl hned v úvodu zápasu?

"Ne, opravdu jsem cítil bolest už při rozcvičení. A nehrát v takovém zápase na sto procent, to prostě nejde. Nemohl jsem se šetřit, proto jsem musel dolů."

Byl jste na lavičce hodne nervózní?

"To jsem si užil už v Amsterdamu a dneska to bylo ještě horší. Za stavu 1:1 chytil Martin Vaniak v 70. minutě dva góly, což byl klíčový okamžik zápasu. A taky se vyplatilo, že jsme si v lize pošetřili Standu Vlčka. Před tím mu to nešlo a dneska dal dva góly ze dvou šancí."

Koho dál? Liverpool!

Dají se pocity z postupu se Slavií srovnat s tím, co jste zažil s Liverpoolem po vítězství v Champions league?

"Pokaždé, když je něco poprvé,  je to nejhezčí. Když  jsme Ligu mistrů vyhráli, bylo úžasné mít ten pohár, ale tady jsme zase dosáhli něčeho,  co se  ještě nikomu ve Slavii nepodařilo. Jsme první  a to je jen dobře nejen pro Slavii, ale  pro celý český fotbal. A Slavia navíc něco takového potřebovala. Je hezké, že  po těch neúspěších to konečně vyšlo."

Je to velká úleva?

"Samozřejmě, kdybychom prohráli,  určitě by to naši sezonu hodně poznamenalo. Ajax hrál výborně a mohl klidně vyhrát, ale nám se asi nasčítalo to štěstíčko za předchozí roky a protože kluci makali, vyhráli jsme. Ale  bylo to na hranici možností."

Už přemýšlíte o losu Ligy mistrů?

"Kdybychom dostali Liverpool, bylo by to skvělé. Kdybych si ho mohl vybrat, byla by to bomba. No a další soupeři? To už je mi celkem jedno."

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události