Fotbal

Petr Čech: Pořád se můžu zlepšovat

Český brankář Petr Čech dosáhl na další metu ve své úspěšné kariéře. Včera večer byl vyhlášen nejlepším brankářem uplynulého ročníku Ligy mistrů. Český brankář tak dokázal narušit hegemonii AC Milán. Ceny pro nejlepšího obránce, záložníka a útočníka totiž brali pouze hráči italského velkoklubu Paolo Maldini, Clarence Seedorf a Kaká.

Čech věří v další úspěchy

Mnozí odborníci považují cenu UEFA za druhou nejprestižnější po Zlatém míči, Petr Čech si z toho ale příliš nedělal. "Ani jsem si nepřipravoval řeč. Musel jsem improvizovat," zažertovla v rozhovoru pro své oficiální stránky petr-cech.cz. Pak už ale zvolil vážnější tón. "Je to velká odměna za to, že jsem se dokázal vrátit po těžkém zranění hlavy. Všechny síly, které jsem měl, jsem vložil do návratu. S Chelsea jsme nejdřív vyhráli Ligový pohár, na konci sezony i Anglický pohár. Jen smolně jsme vypadli v semifinále Ligy mistrů a skončili jsme těsně druzí v anglické lize... Musím říct, že jaro se mi povedlo, což zřejmě rozhodlo," prohlásil český reprezentační gólman, který by prý cenu osobně přenechal gólmanovi Realu Madrid Ikeru Casillasovi. "Bez něj by Real španělský titul nezískal. Navíc Casillas má velice stabilní výkonnost a líbí se mi jeho styl," dodal Čech.

Cenu pro nejlepšíhoc brankáře Ligy mistrů má sice doma, sám ale doufá, že nejde o vrchol kariéry. Před pár dny sice získal český Zlatý míč, sám by ale rád ještě ve fotbale něco dokázal. "Pořád se můžu zlepšovat. Ještě bych pár cen chtěl získat, zajímají mě hlavně ty týmové. S reprezentací a s Chelsea," říká na svých stránkách Čech.

Na zranění už nemyslí

Jak sám brankář přiznal, cenu bere i jako odměnu za návrat po těžkém zranění hlavy. "Pochopil jsem, jak křehký může život být. Po tom, čím jsem si prošel, si všeho víc vážím, myslím, že se i míň vztekám. Byla to zkušenost, která bolela, ale zocelila mě," zvážněl Čech. Na inkriminovaný okamžik už prý ale nemyslí a nic na tom nezměnila ani návštěva stadionu v Readingu, kde se mu úraz stal.  "Není proč. To jsem spíš přemýšlel, proč si nic nepamatuju. Bylo to zvláštní. Myslel jsem si, že si něco pamatuju, ale jakmile jsme se blížíli ke stadionu, nebylo mi nic povědomé. Ani v kabinách nebo na hřišti. Jako bych tam nikdy předtím nebyl. Což je dobře, protože jsem se nijak nenervoval," přemýšlí Čech.

Teď ho čeká otcovská povinnost

V posledních týdnech má ale český brankář mnohem optimističtější myšlenky. V lednu by se totiž měl stát poprvé tátou. "Sám jsem zvědavý, jaký budu táta. Hrozně se těším," svěřil se.

Ještě před tím ho ale čekají další sportovní bitvy. Jak v Lize mistrů, tak v Premier League a také v reprezentaci. Už 8. a 12. září totiž bude krýt záda svým spoluhráčům v kvalifikaci o EURO 2008 proti San Marinu a Irsku.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události