Hokej

Šlégr: V popelnici už po ledě jezdit nebudu

Netrpělivě vyhlíží novou extraligovou sezonu obránce Litvínova Jiří Šlégr. Olympijskému vítězi, mistru světa a držiteli Stanley cupu už chybí ve sbírce jediná trofej - extraligový titul. Rád by na něj dosáhl ve svém mateřském klubu, do něhož se předloni difenitivně vrátil po dlouhých letech v NHL.

Pořád chci titul 

Když jste se vracel do Litvínova, říkal jste, že je to pro titul. Je to reálný cíl?

"V každém případě se po změnách, které v klubu během léta proběhly, tedy s příchodem nového partnera, bude lépe dýchat. V hokeji a ve sportu jako takovém jsou prostředky potřeba. Když nejsou, klubu se nedaří dobře. A nás  nové partnerství v tomto směru posouvá o stupínek výš.  Na druhou stranu, když vidíme zájem takového partnera, prvním krokem ze strany hráčů musí  být ještě větší soustředění na ledě a předvádění takových výkonů, jež na tribuny přilákají diváky, kteří se budou hokejem bavit a budou z  něj mít radost. A když se nám bude lépe dýchat, pokusíme se udělat všechno pro to, abychom tentokrát v play off byli a tam už se může stát cokoliv." 

Jenomže právě extraligový titul ve vaší sbírce stále chybí. Je stále vaším snem?

"Prioritou je pro mě v tuto chvíli klub. Vrátil jsem se proto, abych mu co nejvíc pomohl a to jak herně, tak v zákulisí a s výchovou hráčů.  Momentálně se tedy soustředím především na klub. Ale kdyby mým snem nezůstával titul, můžu s hokejem skončit."

Litvínov se ovšem ani loni nedostal do play off a i kvůli tomu máte za sebou nezvykle dlouhou harní pauzu. Už se o to více těšíte na první mistrovský zápas?

"My jsme se těšili, už když  jsme končili minulou sezonu. Konec byl pro nás velmi smutný, až v posledním zápase se rozhodlo, že nebudeme v play off, což pro Litvínov bylo velké zklamání. Konečné umístění neodpovídalo našim výkonův v minulé sezoně. Teď už ale máme před sebou novou sezonu a všichni v kabině si uvědomují, jakým směrem by se klub s novým partnerem měm ubírat."

Zklamání z vyřazení už přebolelo?

"Nikdy se nemá koukat moc zpátky. Teď jsou před námi nové cíle a na ty se teď musíme soustředit."

Do polenice už ne

Po svém návratu do Litvínova jste v minulé sezoně zavedl novinku v podobě hraných scének na oslavu extraligových výher. Budete v tom pokračovat?

"Kvůli tomu jsme dokonce na klubovém webu dělali anketu, ve které se fanoušci vyjadřovali, jestli máme v takových děkovačkách pokrčovat. Devadesát procent bylo pro, takže určitě pokračovat budeme. Jen už to asi nebudou takové oslavy, jako loni, protože na to, že děláme po zápase šaškárny a nesoustředíme se na hokej, byly občas i negativní odezvy. Letos se tedy budeme víc soustředit na hokej, ale fanouškům samozřejmě rádi poděkujeme i nějakou oslavou. Určitě už ale nebudu po ledě jezdit v popelnici, připravíme něco jiného. A navíc budeme mít i moderátory, kteří by nám s oslavami mohli pomoci."

Litvínov sází na mladé hráče a odchovance, kteří stále sbírají zkušenosti. Jste připraven na roli "učitele", jenž by jim měl právě zkušenosti předávat?

"To by měla být moje a Robertova (Reichelova - pozn. aut.) povinnost. To, co jsme se naučili, musíme předat dál a nasměrovat další kluky směrem, kterým zase nás poslali starší hráči v době, kdy jsme byli mladí my. Navíc musím říct, že máme v týmu opravdu dobé mladíky. Kluci jsou schopni se dostat výš, než momentálně jsou. Věřím, že i s naší pomocí se jim to povede a pomůže to k vybudování ještě silnějšího klubu."

Jágr chce za tři roky? Já to neřeším

Reprezentace je pro vás už definitivně uzavená kapitola?

"Jak jsem se už zmínil, momentálně je pro mě prioritou klub. A navíc mistrovství světa je až  po sezoně v květnu, což je hodně daleko. A taky je to věc výkonů. Pokud bude  hrát Litvínov v extralize dobře, může mít i  hráče v reprezentaci. A pokud mezi nimi budu také já, budu rád. A když ne, nic se neděje, život jde dál."

Takže vyjádření Jaromíra Jágra o tom, že si dává ještě tři sezony a skončí, se vás jako jeho vsrstevníka netýkají?

"Já si žádný časový limit dávat nebudu, raději půjdu sezonu od sezony. Záležet bude na zdraví i na chuti. Těším se na tuto sezonu a podle toho, jak dopadne, budu přemýšlet, co dál."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události