Fotbal

Je to jisté. Baroš v sobotu nenastoupí!

Je to jisté. Baroš v sobotu nenastoupí!

Česká fotbalová reprezentace se bude muset minimálně v sobotním zápase v San Marinu obejít bez útočníka Milana Baroše. Jeho zranění zad je totiž vážnější, než se zdálo, a lékaři proto útočníkovi až do soboty naordinovali absolutní klid.

Baroš má v zádovém svalu hematom 

"Milan byl dnes na ultrazvukovém vyšetření, které bohužel  ukázalo v místě zádových svalů malý hematom. Původně jsme si mysleli, že by mohlo jít jen o natažení svalu, bohužel se ukázalo, že je to zranění vážnější," řekl dnes lékař týmu MUDr. Petr Krejčí. Útočník Lyonu tak musí být minimálně do soboty v absolutním klidu. "Bude mít plnou léčbu i rehabilitaci. Na konci víkendu pak uvidíme, jak dál," dodal Krejčí.

Fenin, Vlček nebo Kulič?

Znamená to, že trenér Brückner musí do sobotního zápasu v San Marinu nachystat novou útočnou dvojici. Na výběr pro místo vedle Jana Kollera má hned několik hráčů. Stříbrného medailistu z Kanady Martina Fenina, Stanislava Vlčka, který vystřílel Ligu mistrů Slavii, nebo trápícího se Marka Kuliče ze Sparty. "Martin je hráč, který má v pokutovém území možná lepší pokrytí míče, než Baroš," řekl už po první nominaci Fenina na zápas s Rakouskem Brückner.

V dobré formě je i Vlček, který dal za poslední tři zápasy pět branek. "To nemůžeme opominout," přiznal hned po nominaci Brückner. Na nominaci Vlčka by přitom sázel i brankář Martin Vaniak, jenž  se s národním týmem připravuje také. "Má parádní formu a určitě by ty svéje góly mohl přenést i sem," zastal se spoluhráče ze Slavie Vaniak.

To český záložník Jan Polák přiznal, že Milan Baroš bude týmu chybět. "V Lyonu se teď rozehrává a proti San Marinu se mohl chytit nějakým gólem.  Určitě je to škoda," řekl Polák.

Marka Kuliče se pro změnu zastal už dříve Brückner. "Je to platný hráč, který se, i když se mu nedaří, dokáže namotivovat a rozhýbat soupeře," uvedl na Kuličovu adresu minulý týden reprezentační trenér.

Zda bude fit na Irsko se uvidí

O tom, zda bude Baroš k dispozici alespoň na středeční zápas s Irskem zatím také není rozhodnuto. "Na Irsko  se uvidí podle dalšího vývoje. Kdybych měl mluvit sám za sebe, řekl bych, že léčba asi tak rychle nepůjde, ale nechci předbíhat. Jsme optimisti. Uvidíme v neděli, až zkusí sval po klidu zatížit," předpovídá MUDr. Krejčí.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události