Hokej

Brankáři Dubovi chybí vtípky Dušana Salfického

Brankáři Dubovi chybí vtípky Dušana Salfického
Zdroj: HC Sparta Praha

Brankář obhájce extraligového titulu Tomáš Duba má za sebou divoký rok. Vrátil se do Sparty, kde začínal jako dvojka Dušana Slafického, nakonec se ale propracoval až na pozici jedničky a dovedl tým k titulu. Jenomže v létě se zranil a větší část přípravy netrénoval.

Mistrovský gólman je po zranění fit 

Extraliga startuje už v pátek. Jste připraven naskočit do zápasu? Zranění už se podařilo vyléčit?

"Ano, už jsem stoprocentně v pořádku. Jsem v plném tréninku a chytal jsem poslední čtyři přípravné zápasy. Připravený jsem."

Podařilo se dohnat i kondiční manko?

"Fyzická kondice  u mě opravdu byla trochu slabší, než u ostatních hráčů. Oni byli pořád v zápřahu, kdežto já trénovat nemohl. Ale to se během sezony dožene. V létě jsem  něco natrénoval, takže to snad tak hrozné nebude."

Minulou sezonu jste končil ve skvělé formě a poslední zápas jste dokonce vychytal s nulou. Podařilo se tuto formu přenést i do nové sezony?

"To ukáže až čas a první zápasy. Možná bude chvíli trvat, než si všechno sedne, jak má, ale  přes to všechno věřím, že si formu z jara přenesu a ještě ji vylepším."

Třetí titul by byl nádherný

Sparta má dva tituly v řadě. Brousíte si zuby i na třetí?

"Budeme se soustředit na každý zápas a snažit se hrát co nejlépe. Nejdřív se musíme dostat do play off a pak uvidíme. Bude záležet i na štěstí a momentální formě. Ale v koutku duše si to samozřejmě všichni toužíme prožít znovu, protože to byl krásný pocit."

Chybí vtipálek Salfický 

Všichni ale tvrdí, že po odchodech "hvězd" to budete mít těžké. Jaká je vlastně v obměněném týmu  atmosféra?

"Partu si podle mě podařilo udržet, přece jen tu pořád ještě dost  hráčů zůstalo. Ale někteří kluci opravdu chybí. Třeba Dušan Salfický se svými vtípky v šatně.  Navíc na ledě budou mít ti ostatní opravdu těžké nahradit třeba Jardu Hlinku nebo Honzu Hlaváče. Ale přišli  kvalitní náhrady, takže věřím, že se sehrajeme a budeme zase dobří."

Říkáte, že vám chybí vtípky Dušana Salfického. Už se našel nový "vtipálek"?

"Bohužel kromě Dušana byl druhým srandistou Honza Hlaváč a ten je taky pryč. Ale Jirka Zelenka a další už je úspěšně nahrazují."

Pro vás je v tuto chvíli asi prioritou Sparta, nicméně co reprezentace? Láká vás představa, že další mistrovství světa se koná v kolébce hokeje Kanadě?

"Rozhodující budou v tomhle případě moje výkony v lize. Samozřejmě ale když se mi bude dařit, byl bych moc rád, kdyby pozvánka do reprezentace přišla. Prvně ale musím něco předvést v klubu, od toho se bude odvíjet všechno ostatní." 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události