Hokej

Výborný: Petr Nedvěd chce být tahounem mužstva

Výborný: Petr Nedvěd chce být tahounem mužstva
Zdroj: HC Sparta Praha

Hokejová O2 extraliga má sice za sebou už dva zápasy 1. kola, skutečný start ji ale čeká až dnes, kdy je na programu zbylých pět utkání. Do bojů o nový titul vstupuje i jeho obhájce Sparta Praha. S pozměněným týmem, novým vůdcem Petrem Nedvěděm a opatrnými prohlášeními týjkajícími si dalšího triumfu. Tedy alespoň podle trenéra Františka Výborného.

Posily ztracené opory nahradí 

Na začátku přípravného období jste hovořil o tom, že vás čeká těžká práce se začleňováním nových posil do týmu. Podařilo se?

"Uvidíme. K nějakému závěru jsme dospěli, jestli ale mužstvo zůstane v takovémto složení jednotlivých řad, jaké má nyní, ukáže až liga. Podle mě se ještě složení útočných trojic a obranných dvojic bude měnit, hráči si ještě budou na nové spoluhráče zvykat. A samozřejmě také záleží na vývoji zápasů, složením řad budeme reagovat i na to."

Předpokládáte změny jen uvnitř jednotlivých řad, nebo může dojít i k posilování "zvenčí"?

"Opravdu jsem měl na mysli  spíše složení útoků ze stávajících hráčů.  Spíše budeme hráče přesouvat mezi jednotlivými útoky."

Podařilo se zacelit mezery po odchodu loňských tahounů?

"Myslím si, že ti, kteří přišli, jsou jak herní úrovní, tak zkušenostmi srovnatelní s těmi, co odešli. Na druhou stranu ti, co odešli, byli v mnoha případech na maximální hranici své výkonnosti a v životní formě. Třeba pro Jardu Hlinku byl loňský rok vrcholem kariéry, výborně na tom byl i Honza Hlaváč nebo Ondra Kratěna a další.  Pro nové posily nebude jednoduché se do takové formy dostat, ale věřím, že se to povede stejně,  jako v posledních letech."

Petr Nedvěd chce být tahounem

Bude novým tahounem týmu největší letní posila Petr Nedvěd?

"Měl by být, všichni to od něj čekají. Ale my chceme, aby pracoval celý tým, stejně jako to fungovalo v předchozích dvou letech. I proto jsme došli pokaždé tak daleko. Kdyby se tým dělil jen na hvězdy a ty ostatní, nebylo by to dobře."

Spíš jsem myslel, zda právě Petr bude osobností, která dokáže strhnout ostatní?

"Určitě, individuálně i zkušenostmi, které má, je k tomu ideálním typem hráče. A navíc sám chce. Podle toho, jak jsme se spolu bavili, nejde jen o slova. On sám  pro to udělá maximum a to je pro klub podstatné."

Favorité? Budějovice, Pardubice...

Vy jste poněkud skromě pasoval na favority soutěže jiné týmy, než Spartu. Podle sázkových kanceláří je ale největším adeptem na titul právě Sparta spolu s Pardubicemi...

"Také jsem to četl, ale nechtěl jsem to moc prezentovat. Navíc si myslím, že tu opravdu bude hodně silných týmů. Například Budějovice se netají tím, že chtějí do finále. U nás bude záležet, co naši hráči budou ochotni udělat pro tým, pro Spartu. Doufám, že bude radost se na ně dívat, i když někdy někomu nové angažmá sednout nemusí, i když je profík a čeká se to od něj."

Navíc loni se zdálo, že vám docela sedí role týmu, který v play off útočí ze zadních pozic...

"To není špatná pozice, myslím, že právě tahle role nám opravdu sedí."

Zlatý hattrick? To by byla nádhera!

Jenomže po dvou titulech se od vás asi přece jen bude očekávat útok na hattrick...

"To by byl úžasný závěr sezony, ale je to zatím hrozně daleko. Samozřejmě, že se nad tím občas zamyslím, ale k tomu, aby se to povedlo, je potřeba udělat obrovský kus práce. Navíc ani jedna ze dvou předchozích sezon nebyla procházkou růžovým sadem. I když vás to potom při ohlédnutí svádí k tomu si říct, že to vlastně bylo snadné. Ale je za tím skryto nesčetně dřiny, pohovorů s hráči, rozborů u videa, načasovávání formy, práce na  utužení týmu a mnoha dalších atributů.  To je ale hokejový život. A když se na konci zadaří tak, jako nám, je to prostě ten nejúžasnější pocit." 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události