Motorsport

V Indii se v roce 2010 bude konat Velká cena vozů F1

Seriál mistrovství světa formule jedna v roce 2010 zavítá i do Indie. Tamní olympijský výbor dnes oznámil, že se s šéfem královské automobilové třídy Berniem Ecclestonem dohodl na podrobnostech konání závodu.

Šéf olympijského výboru Sureš Kalmadi se minulý týden s Ecclestonem sešel v Londýně. "Jsme šťastni, že můžeme oznámit, že první závod byl dohodnut na rok 2010," oznámil dnes.
Okruh pro závody nejrychlejších vozů vyroste v okolí indické metropole Dillí. Zatím jsou ve hře dvě lokality, z nichž si ještě Indové vyberou. Indie by mohla sezonu 2010 zahajovat, nejpozději by se jela po Bahrajnu. Navíc získá smlouvu na deset let.

Největší zájem o Velkou cenu projevil Ind Mallay

Indie učinila mimo jiné vstup do F1 díky podnikateli Vijanovi Mallayovi, který nyní spoluvlastní tým Spyker.

"Nyní, když vlastníme F1 tým, je tím spíše v mém zájmu se ujistit, že F1 bude mít Velkou cenu Indie," prohlásil nedávno Mallay. Není třeba zapomenout, že Indie má už i svého prvního jezdce, který okusil F1, Naraina Karthikeyana. Indický jezdec, který podle názoru insiderů disponuje obrovským talentem je v současnosti testovacím jezdcem týmu Williams. U britské stáje ovšem nemá mnoho možností předvést svůj talent, takže podepsal na letošní zimní sezónu angažmá v Indickém týmu světového poháru A1GP. Tam se prezentoval již loni a dokázal přivést tým, který měl ve zvyku bojovat na chvostu startovního pole, k nejlepším výsledkům v historii týmu, včetně čtvrtého místa. Tudíž se nedá vyloučit, že by Mallayem vlastněný tým Spyker neangažoval pro příští sezónu právě Karthikeyana.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události